Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Nita Bahtiri
  • Vendlindja:
  • Prishtinë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 26 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 26 Shkurt 1993
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♓ Peshqit
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  16

Nita Bahtiri është këngëtare e njohur. Nita Bahtiri eshte nje pianiste shqiptare nga Kosova. Skena e pare qe ka shkelur Nita Bahtiri ka qene ajo e “The Voice of Albania”, nje konkurente mjaft e forte ku shpalosi vlerat e saj vokale dhe arriti deri ne netet e fundit te Show-t me trajner Elton Deden. Nita Bahtiri ka mbaruar shkollen e muzikes "Prenkë Jakova" dhe ka vazhduar studimet ne Akademine e Arteve ne Universitetin e Prishtines. Ajo u prezantua ne "The Voice of Albania" ne moshen 18 vjeçare. Kendoi me piano kengen "Angel" nga Sarah McLachlan ne "Blind Auditions".

Në vitin 2011, Nita Bahtiri merr pjesë në The Voice of Albania 1.

Në Maj 2012, Nita Bahtiri merr pjesë në Top Fest 9 me këngën "Nje Shpirt", nje kenge te Elton Dedes ne kerkim te gjysmes tjeter.

Në Maj 2013, Nita Bahtiri merr pjesë në Top Fest 10 me këngën "Zemer E Drynosur".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

1

Pjesëmarrëse në

Voice Of AlbaniaKomente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet