Më mbaj mend (për 1 muaj)

Niti-bronx - Zemer Gjon Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


boll i majta senet mrena u ardh koha me dal n`shesh
ti dashte mem ul para kejtve tu menu qe smirret vesh
une kesh e mira me ma t`keqen ma kthewe
sdisa besa i dhe ato besa kejt i theve
kur i sheh dostat n`ferrk ti weq kqyr ka me ik
kur e sheh qe smun me pshtu tanin e therr thik
se di a e qite gishtin n`kry pse sum kqyr n`sy
ty u shkriwe tu kesh un shagitna n`satcion per ty
saher i pata prangat n`dur veq ty mos me t`lon kurr vet
a muna me t`thon shok? kur shoku n`dell e qet
ty s`ta nin per shok ke lyp e ki me marr
emnin sta permeni veq t`met vula trathtar
e kom zemren e gjon smuj me thon dost ki ven
me hi n`to le t`hin po moralin sun ma then
t`bjen n`men kur t`tkom thon kujdes se ja bon vetit
se ti je gjith aj qe ke kqyr mi ik t`vertetes

Ref:
Jom zemer shum i gjon e tetona po ti fali
lutju Zotit le t`nimon se une mo nuk t`nali
une prap e kom ni jet ti vertet deri n`dek
100 t`kqija me mi bo kurr ski me mujt mem prekx2.

me njonen dor um man me tjetren n`flak m`shtyn
shoki sje sen per mu kur as per veti sen nuk vyn
merr thell frym niher e meno kohen e kalume
pse sot sje aj i vjetri pse e ki jeten e deshtume
sikleti qe o mrena tash jasht po don me dal
mllefin du me ta shpreh e me fjal du me fal
po me zemer smuj me thon e pse nuk ta kthej
skom newoj per dosta si ti se 100 n`ditje i gjej
do pom kqyrin me tut e din qe mesin shtrim
deri sa zemra tum rreh krah per krah jom me NB-n
te do tjert qe ta ngulin bash n`momentin e fundit
me mu sun boni gara ju jeni kejt jasht rundit
kom dashni per juwe qe rrini me mu n`kra
e kom stilin tem per kerkon raki sum ha
o Zot rum prej mikut se prej armikut ruhna wet
jom shum zemer gjon me mu asnjonit nuk jaw qet!

Ref:
Jom zemer shum i gjon e tetona po ti fali
lutju Zotit le t`nimon se une mo nuk t`nali
une prap e kom ni jet ti vertet deri n`dek
100 t`kqija me mi bo kurr ski me mujt mem prekx5.


Ky tekst u dërgua nga Sh`r


Nuk kemi video për këtë këngë.


Niti-Bronx
Publikimi: 19/12/2013


Niti-bronx - Zemer Gjon
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Zemer Gjon".
3. Video është e këngës "Zemer Gjon", por nuk këndohet nga Niti-bronx.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Niti-Bronx:


Komente 0