Më mbaj mend (për 1 muaj)

Niti-G

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4
  • Vendlindja:
  • Kumanove 
BIOGRAFIA: Niti-G është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Erdonit Saqipi i njohur ndryshe si NiTi-G lindi ne qytetin e Kumanoves ( Maqedoni ), per shkak te rrethanave te luftes u desh qe te largohej ne Kosov - ne qytezen e Deqanit ku atje jeton qe 12 vite. Me hip hop filloi te mirrej qe nga viti 2007 , mirpo pas 1 viti krijoi edhe labelin e ti te zhandrit rap Trouble Records se bashku me shoket e tij AlboKinG , G-MoneY , Master Genn , T-ZI-T & Rama.Qe nga ajo koh vazhdon te pershkruaj ngjarje te jetes s...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Daja Do

Baggeri

K-Zib

S4MM

Sony T

Bomba

Tuli Goa

Sokol Aka Problemi

Bloody

Emir

Tags: Niti-G


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet