Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nijazi Bytyqi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9
(1946-2018)  
BIOGRAFIA: Nijazi Bytyqi është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop-rock. Nijazi Bytyqi, ishte ndër këngëtarët e parë të muzikës zbavitëse në vendin tonë, ndërsa gjithashtu shquhej për interpretim të shkëlqyeshëm të këngëve qytetare. Ai konsiderohej si një ndër këngëtarët më të mirë shqiptar të gjeneratës së vetë, ku gjatë karrierës së vetë ka pasur një numër të madh të këngëve. Këngëtari i mirënjohur prizrenas, Nijazi Bytyqi që për shumë dekada i ka kënduar dashurisë, ndërroi jetë në moshën 72-vjeçare....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Ish-Anëtar i grupit

Merimanga

Komente

Asnjë Koment

    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Nijazi Bytyqi, Njazi Bytyqi, Nijazi Bytyqi

Komente 0