Noliman
Noliman
Noliman
  • Emri i Vërtetë:
  • Nolian Danqeli:
  • Vendlindja:
  • Suhareke Kosovë
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë Kosovë
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: hip-hop
Noliman është këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Ka lindur ne Suhareke me prejardhje nga Gjakova, jeton ne Suharek dhe eshte ne studime ne Prishtine. Eshte marr me muzike hip-hop dhe rap me heret. Tani do e hedh ne shitje MixTapen "Rapology", ku do kete bashkpunime. Ka pasur kontrat te nenshkruar me studion Au Records dhe ka qënë pjese e Grupit Au (Armata Ujqve) me herët ky Grup quhej G.P.S. Ka pasur shumë bashkëpunime me rreperin dhe producentin e njohur nga Prizreni BiG WoLF. Tani Eshte antar i grupit La Familia i cili perbehet nga: L'B, La'Beat, Arian, E-DJ, Duli2. Tani te gjithe keta antare u jane bashkangjitur grupit OTR. No-One Se Fundi Solli klipin e di me Dj Crax i cili quhet me emrin Zhag Qe tani ndegjohet nga fansat e shumt te tij dhe grupit OTR nga Shqiperia.

Më datë 2 Tetor 2011, No-One publikon videoklipin "Diku N'jug", në bashkëpunim me L'b.

Më datë 15 Janar 2012, No-One publikon videoklipin "Zhag", në bashkëpunim me Dj Crax.

Më datë 1 Shkurt 2012, No-One & Doul'k publikojnë videoklipin "This Is La Familia".

Më datë 21 Shkurt 2012, No-One publikon videoklipin "Xxx", në bashkëpunim me Lb & Flowd.

Më datë 2 Qershor 2012, No-One publikon videoklipin "My Turn".

Më datë 24 Dhjetor 2013, Nolian publikon videoklipin "Tung Tung". Teksti u shkrua nga vetë Nolian.

Më datë 22 Shtator 2014, Nolian publikon videoklipin "Salut (Diku N Jug)".

Në vitin 2014, Nolian publikon albumin "Diku Ne Jug".

Më datë 4 Dhjetor 2015, Nolian publikon videoklipin "Rrug E Ftoht", në bashkëpunim me Labeat. Videoklipi u prodhua nga Filmnation.

Më datë 1 Shkurt 2018, Noliman publikon videoklipin "Mahalla".

Më datë 11 Shkurt 2018, Noliman publikon videoklipin "Next Level".

Më datë 13 Shkurt 2018, Noliman & Gringo publikojnë videoklipin "S’deshta Me Marr Qiellin".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë: 3nnDr1T 3nnDr1T   SyOsSOTR SyOsSOTR   Shputa Shputa  Komente 9