Noga
Noga

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


  • Emri i Vërtetë:
  • Agon Abdullahu:
  • Mosha:
  • 27 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 13 Qershor 1995
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♊ Binjaket

Biografia

BIOGRAFIA: Noga është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Agon Abdullahu i njohur si "Noga BeatBox", qysh në moshën 5 vjeçare u vërejt se kishte talent në fushën e BeatBox. Albumin e tij të parë e publikoi në moshën 10 vjeçare, pikërisht në vitin 2005. Vitet 2009/2010 për Nogën ishin të veqanta, pasi që këto vite është zgjedhur si tinejxheri më i mirë në Evropë për BeatBox. Suksesi i tij shihet edhe në pjesmarrjen e koncertëve të këngëtarëve me famë botërore si 50 cent, Snoop Dogg, Busta Rhymes, Method ...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje💿 Albume
Komente 10