Noga
Noga
Noga
  • Emri i Vërtetë:
  • Agon Abdullahu:
  • Mosha:
  • 27 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 13 Qershor 1995
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♊ Binjaket
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: pop
Noga është këngëtar i njohur. Agon Abdullahu i njohur si "Noga BeatBox", qysh në moshën 5 vjeçare u vërejt se kishte talent në fushën e BeatBox. Albumin e tij të parë e publikoi në moshën 10 vjeçare, pikërisht në vitin 2005. Vitet 2009/2010 për Nogën ishin të veqanta, pasi që këto vite është zgjedhur si tinejxheri më i mirë në Evropë për BeatBox. Suksesi i tij shihet edhe në pjesmarrjen e koncertëve të këngëtarëve me famë botërore si 50 cent, Snoop Dogg, Busta Rhymes, Method Man & Red Man etj. Ka kryer gjimnazin 'Sami Frashëri'. Ka bere bashkpunime te shumta me repera si: MC Kresha, Lyrical Son, Noizy, Dr.Mic, Stine, G-Fighter, Luro, Skillz, TDS, Kastro Zizo, Dj Blunt, Real 1- etj. Noga ka thënë se gëzon miqësi të jashtëzakonshme me reperin Mc Kresha.

Më datë 12 Korrik 2010, Lyrical Son publikojnë videoklipin "Souljah", në bashkëpunim me Mc Kresha & Noga.

Më datë 26 Gusht 2010, Noga publikon videoklipin "Flute".

Më datë 2 Shkurt 2011, B-Genius publikojnë videoklipin "Un Me Ty", në bashkëpunim me Noga. Videoklipi u prodhua nga Pinkmoon Creative. Me këtë këngë, B-Genius marrin pjesë në Netët e Klipit Shqiptar 10 në vitin 2011.

Më datë 26 Maj 2011, Flori Mumajesi publikojnë videoklipin "Tegila Vava", në bashkëpunim me Albatrit Muqiqi, Guest & Noga. Me këtë këngë, Flori Mumajesi marrin pjesë në VFM 2012 në vitin 2012.

Më datë 3 Korrik 2011, Noga publikon videoklipin "Po Vi". Videoklipi u prodhua nga Imagine Films.

Më datë 22 Korrik 2011, Lurro publikon videoklipin "Deal Done", në bashkëpunim me Noga Beatbox.

Më datë 11 Gusht 2011, Noga publikon videoklipin "Fast", në bashkëpunim me Ghetto.

Më datë 15 Shtator 2011, Noga publikon videoklipin "A Po Vjen", në bashkëpunim me B-Genius.

Në vitin 2011, Noga publikon albumin e parë "Souljah". Albumi i atehere 16-vjeçarit titullohet “Souljah”, si kënga me të cilën ai u paraqit për herë të parë, në bashkëpunim me Mc Kreshen dhe Lyrical Son. Albumi përmban 14 këngë dhe gjithashtu nuk mungojnë as bashkëpunimet në mesin e të cilave një me grupit Elita 5, pastaj Mc Kresha, Lyrical Son dhe Flori Mumajesi.

Më datë 13 Prill 2012, Noga publikon videoklipin "Ket Nat", në bashkëpunim me Andin Randobrava. Videoklipi u prodhua nga Pulla. Me këtë këngë, Noga merr pjesë në Netët e Klipit Shqiptar 11 në vitin 2012.

Më datë 4 Korrik 2012, Noga publikon videoklipin "Don Mem Pa".

Më datë 22 Tetor 2012, Noga publikon videoklipin "Vetem Ti", në bashkëpunim me Andin Randobrava. Muzika e këngës u punua nga Andin Randobrava, Nurteel, teksti u shkrua nga Andin Randobrava, Nurteel. Videoklipi u prodhua nga Think Creative.

Më datë 23 Prill 2013, Noga publikon videoklipin "Shiu", në bashkëpunim me Kusha.

Më datë 1 Dhjetor 2017, Noga publikon videoklipin "Mos Harro", në bashkëpunim me Andin Randobrava.

Më datë 9 Korrik 2019, Noga publikon videoklipin "Dalena", në bashkëpunim me Shqiprim Sylejmanin.

Më datë 13 Janar 2020, Noga publikon videoklipin "Kujtimet", në bashkëpunim me Andin Randobravën. Muzika e këngës u punua nga Andin Randobrava, ndërsa teksti u shkrua nga Andin Randobrava & Noga.

Më datë 6 Janar 2021, Noga publikon videoklipin "Pse", në bashkëpunim me Andin Randobravën.

Më datë 18 Dhjetor 2021, Sabri Fejzullahu publikon videoklipin "Dashni", në bashkëpunim me Nogën.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë: LEANDRO200 LEANDRO200   ArtaWalker ArtaWalker  Pjesëmarrja Në Festivale:Lajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Noga »

Komente 10