A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Noizy Feat. No-One

Ku Jan Shqiponjat ➡ Wo Sind Die Adler ?

 Shqip ➡  Gjermanisht
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2 / Votuan:  2

Përkthe Një Këngë »

Më Shumë Përkthime »

Përktheu: ALBIKujtim


Ku Jan Shqiponjat

(Uh, oh, oh, hey, hey, hey, uh, ah, ah, ah)
Ku janë Shqiponjat? (Noizy)
Ku janë Shqiponjat?

Oh, kuku ç'na zu belaja?
Shqipët nalt për kuq e zi
(4x)

Oh, kuku ç'na zu belaja?
Zoni jem shkriu akullnajat
Oh, kuku me rrahftë damllaja
Për inati u ngjita n'maja
OTR me zemër një histori shumë e gjatë
Ne je na mbretër, këta t'tjerët nuk patën fat, se...

Shqipërinë e brodhem, Kosovën dhe Diasporën
Shqipëtarët treguan dashni
Dhe dashni treguam edhe ne
(2x)

Unë me ty, unë, unë me ty
Unë me ty, unë, unë me ty
Unë me ty, unë, unë me ty
Kaq mjafton s'dua tjetër gjë
(2x)

Shqipët janë për kuq e zi
Kosovë, Shqipëri ku ka më zi?
Kur je na bashkë një natë s'na ngin
Dy natë s'na ngin, tre natë na vyn
Maqedoni dhe ty të duam
Se kujtove se ty t'harruam
Je na vllezër një komb krejt një emër
Shqipëtar me shpirt e OTR me zemër
Pse dallojm na prej tjerëve?
Do thojn se je na Shqipëtar
Nuk ju pyti kush për emër, por ju pyta kush janë t'partë

Unë me ty, unë, unë me ty
Unë me ty,unë, unë me ty
Unë me ty, unë, unë me ty
Kaq mjafton s'dua tjetër gja
(2x)

Kam Shqipërinë krejt për mbas
Kam Kosovën nga çdo çast
Maqedoninë e dua pa mas
Ku jan Shqiponjat n'qiell këtë natë?
Kush ka thanë që ne nuk dimë?
Kishe ne bëjmë veq probleme
Nëse njëni lyp probleme
Hajde prekje Shqipën time
T'respektoj pa fund me emër
T'japim dorën me dorë n'zemër
Vllezër, motra krejt barabarët
Gëzuar dhe një herë për kurorën e artë
Ku janë Shqiponjat? (Ey, ey, ey)
Ku janë Shqiponjat? (Ah)

Unë me ty, unë, unë me ty
Unë me ty, unë, unë me ty
Unë me ty, unë, unë me ty
Kaq mjafton s'dua tjetër gja
(2x)

Shqipët nalt për Kuq e zi (uh, oh, uh, oh, uh, oh)
Shqipët nalt për kuq e zi (yeah, yeah, yeah)
(2x)

Unë me ty sonte jam vëlla
Dhe pse ndoshta nesër s'të njoh
Ti je Shqipëtar e unë po
Tash mjafton s'dua tjetër gja
(2x)

Unë me ty, unë, unë me ty
Unë me ty, unë, unë me ty
Unë me ty, unë, unë me ty
Kaq mjafton s'dua tjetër gja

(2x)


Wo Sind Die Adler ?

(Uh, oh, oh, hey, hey, hey, uh, ah, ah, ah)
Wo sind die Adler ? (Noizy)
Wo sind die Adler ?

Oh, was hat uns der Pech gefunden ?
"Shqipët" hoch für rot und schwarz
(4x)

Oh, was hat uns der Pech gefunden ?
Meine Stimme schmolz Gletscher
Oh, ich soll ein Schlaganfall erleiden ?
Aus Ärger bin ich zur Spitze geklettert
OTR mit Herz, eine lange Geschichte
Wir sind Könige, die anderen hatten kein Glück, weil..

Albanien, Europa, Kosovo und die Diaspora
Albaner zeigten Liebe
Und Liebe zeigten wir auch
(2x)

Ich mit dir, ich, ich mit dir
Ich mit dir, ich, ich mit dir
Ich mit dir, ich, ich mit dir
Das genügt, ich möchte nichts anderes
(2x)

"Shqipët" sind für rot und schwarz
Kosovo, Albanien, wo gibt es schwarzer ?
Wenn wir zusammen sind bekommt uns eine Nacht nicht satt
Zwei Nächte bekommen uns nicht satt, drei Nächte brauchen wir
Mazedonien auch dich mögen wir
Weil du dachtest, wir hätten dich vergessen
Wir sind Brüder, eine Nation, alles ein Namen
Albaner mit Geist und OTR mit Herz
Wieso unterscheiden wir uns von anderen?
Sie werden sagen, denn wir sind Albaner
Es hat euch keiner nach Namen gefragt, sondern ich habe euch gefragt, wer sind die Ersten

Ich mit dir, ich, ich mit dir
Ich mit dir, ich, ich mit dir
Ich mit dir, ich, ich mit dir
Das genügt, ich möchte nichts anderes
(2x)

Ich habe Albanien hinter mir
Ich habe Kosovo in jedem Zeitpunkt
Mazedonien liebe ich ohne messen
Wo sind die Adler in dieser Nacht ?
Wer hat gesagt, dass wir nichts wissen ?
Dass wir nur Probleme machen ?
Wenn jemand Probleme möchte
Komm und fasse meine "Shqipe" an
Ich respektiere dich ohne Ende mit Namen
Wir geben die Hand mit der Hand auf's Herz
Brüder, Schwestern alle gleich
Zum Wohl nochmal für die goldene Krone
Wo sind die Adler ? (Ey, ey, ey)
Wo sind die Adler ? (Ah)

Ich mit dir, ich, ich mit dir
Ich mit dir, ich, ich mit dir
Ich mit dir, ich, ich mit dir
Das genügt, ich möchte nichts anderes
(2x)

"Shqipët" hoch für rot und schwarz (uh, oh, uh, oh, uh, oh)
"Shqipët" hoch für rot und schwarz (yeah, yeah, yeah)
(2x)

Heute Nacht sind wir Brüder
Auch wenn ich dich morgen nicht mehr kenne
Du bist Albaner und ich auch
Jetzt genügt es, ich möchte nichts anderes
(2x)

Korrigjo Përkthimin
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019