Noizy & Eni Koçi

Je Gjithçka ➡ You're Everything

 Shqip ➡  Anglisht
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.7 / Votuan:  3

Përkthe Një Këngë »

Më Shumë Përkthime »

Përktheu: Cherrycrush


Je Gjithçka

Just a two of us,
now lets forget the rest,
just a two of us,
just a two of us.

Je gjithçka që kam dashë,
gjithë jetën time me pas,
dhe kur ndodhëm larg teje,
më mungon, ti më mungon.

Kur të shoh ty çdo natë,
më bënë të ndihem me fat,
prezenca jote rreth meje,
më mjafton, më mjafton.

Lexoj letrën që m'ke lënë,
ditën perfect ma bënë,
krejt streset mbi ngarkimet,
të tepërta m'i lehtëson.

Unë mendoj nonstop për ty,
ndoshta 24/7,
unë mendoj për ne të dy,
kujtimet na mbajnë t'gjallë.

Mezi pres më ardhë në shtëpi,
e di që malli shumë t'ka marrë,
mezi pres më t'marrë n'gji,
kam shumë sene për më t'thënë.

Me ty koha kalon shpejtë,
nganjehere as vetë s'e shohë,
mëngjesi shpesh na zë tu fol,
për të ardhmën tonë.

Ajo m'pyetë se si do jetë,
unë I them sikur në përalla,
I Am The King,
dhe ti do jesh borëbardha.

Unë do jem aty për ty,
në momentet me t'vështira,
unë do bëjë gjithçka për ty,
ti për mu' je më e mira.

Nëse koha ka një prishje,
dhe qielli vrenjtet me re,
jam i pari më i dal para,
se vetëm ty kurrë nuk t'lë.

T'japë mbështetje, dashninë,
mbi të gjitha respektin,
t'thirri My Wife,
une midis krejt Milet-it.

Je gjithçka që kam dash,
gjithë jetën time me pas,
dhe kur ndodhëm larg teje,
më mungon, më mungon.

Kur të shoh ty çdo natë,
më bënë të ndjehëm me fat,
prezenca jote rreth meje,
më mjafton, më mjafton.

Je gjithçka që kam dash,
gjithë jetën time me pas,
dhe kur ndodhëm larg teje,
më mungon.

Kur të shoh ty çdo natë,
më bënë të ndjehëm me fat,
prezenca jote rreth meje,
më mjafton.

I kujtoj shpesh ditët,
që lamë pas,
sikur t'ishin thjeshtë,
Perfect Life.

Jam me ty,
të dy,
ndaj dhe koha për ne,
jo s'ndal.

Se të kujtoj të mendoj,
zemër më mungon,
të dua pranë,
edhe një sekondë.

Ku je tani,
a më mendon,
dua të di,
letrën time a po e lexon.

Një minutë pa ty,
një minutë pa frymë mbes,
t'lutëm mos vono më shumë,
se pa frymë vdes.

Kthehu, kthehu,
kam frikë vetminë,
të dua pranë,
shpirti im.

Një minutë pa ty,
një minutë pa frymë mbes,
të lutëm mos vono më shumë,
se pa frymë vdes.

Kthehu, kthehu,
kam frikë vetminë,
të dua pranë,
shpirti im.

Je gjithçka që kam dash,
gjithë jetën time me pas,
dhe kur ndodhëm larg teje,
më mungon, më mungon.

Kur të shoh ty çdo natë,
më bënë të ndjehëm me fat,
prezenca jote rreth meje,
më mjafton, më mjafton.

Je gjithçka që kam dash,
gjithë jetën time me pas,
dhe kur ndodhëm larg teje,
më mungon.

Kur të shoh ty çdo natë,
më bënë të ndjehëm me fat,
prezenca jote rreth meje,
më mjafton.

Unë i bëjë krejt femrat tjera,
t'ndihën xheloze për ty,
I'm Such A Gentleman,
kisha bëhë ç'mos për ne dy.

Kishim shku në t'gjitha vëndet,
ku ti ke ëndërru më shku,
jam si plaku I vitit t'ri,
I Make Your Dreams Come True,
Make A Wish.

You make my dream come true,
dhe për këtë jam shumë mirënjohës,
so for life I keep it true,
për jetë Just Me And You.

Ain't no lie I miss you, too,
if ever you should fall,
I be there just for you,
I love you.

Ndjehem mirë kur me ty jam,
pranë vetës ti me mbanë,
dhe pse larg syve je,
afër zemrës të kam.

Afër zemrës të kam,
dhe pse larg syve je,
brenda meje të mbajë.

You're my everything,
you're my, you're my everything,
the only thing I dream of,
only you I need.

You're my everything,
you're my, you're my everything,
the only thing I dream of,
only you I need,
I need you.


You're Everything

Just a two of us,
now lets forget the rest,
just a two of us,
just a two of us.
You're everything that I've wanted,
all my life
and when I'm far away from you
I miss you, I miss you
When I see you every night,
I feel lucky,
you, being around me,
is enough for me, is enough for me.
I read the letter you've left for me
it made my day perfect
all the stress disappear,
it makes me happy.
I think about you all the time,
maybe 24/7,
I think about both of us
the memories keep us alive.
I can't wait to return home
I know that you're really sad
I look forward to hug you
I have so many things to tell you.
With you the time goes by fast,
sometimes I don't even notice,
we often talk until the morning
about our future.
She asks me "how will it be"
I tell her "like in the fairytales",
I am the King
and you'll be Snow White
I'll be there for you
in the hardest times,
I'll do everything for you
you're the most beautiful for me.
When the time stops
and clouds obstruct the sun,
I'm the first one to go forward
because you'll never be alone.
I'll give you support, sweetheart
and respect, above all,
I'll call you my wife,
in front of everyone.
You're everything that I've wanted,
all my life
and when I'm far away from you
I miss you, I miss you
When I see you every night,
I feel lucky,
you, being around me,
is enough for me, is enough for me.
You're everything that I've wanted,
all my life
and when I'm far away from you
I miss you.
When I see you every night,
I feel lucky,
you, being around me,
is enough for me.
I often remember the days
we left behind
as if they were simple,
perfect life
I'm with you,
we're together,
therefore our time
no, it doesn't stop.
Why do I remember you, I think about you,
sweetheart, I miss you
I want you close to me
just one more second.
Where are you now,
do you think about me,
I want to know
whether you read my letter.
A minute without you,
For a minute I'm breathless,
I beg you, don't delay it anymore,
because I'll die without breathing.
Return, return,
I'm afraid of loneliness,
I want you close to me,
my love.
A minute without you,
For a minute I'm breathless,
I beg you, don't delay it anymore,
because I'll die without breathing.
Return, return,
I'm afraid of loneliness,
I want you close to me,
my love.
You're everything that I've wanted,
all my life
and when I'm far away from you
I miss you, I miss you
When I see you every night,
I feel lucky,
you, being around me,
is enough for me.
You're everything that I've wanted,
all my life
and when I'm far away from you
I miss you.
When I see you every night,
I feel lucky,
you, being around me,
is enough for me, is enough for me.
I'll make it in a way that the other women
feel jealous of you,
I'm such a gentleman,
I'd do everything for us.
We'll go to every place
that you've ever dreamed of going,
I'm feeling like an old man,
I make your dreams come true,
make a wish
You make my dream come true,
and I'm really grateful for this,
so for life I keep it true,
all my life, Just Me And You.
Ain't no lie I miss you, too,
if ever you should fall,
I be there just for you,
I love you.
I feel good when I'm with you,
you keep me close to you,
even though you're far from my eyes,
you're close to my heart
You're close to my heart,
even though you're far from my eyes,
I keep you inside me.
You're my everything,
you're my, you're my everything,
the only thing I dream of,
only you I need.
You're my everything,
you're my, you're my everything,
the only thing I dream of,
only you I need,
I need you.

Korrigjo Përkthimin
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019