Noizy
Noizy
Noizy
 • Emri i vërtetë:
 • Rigels Rajku
 • Vendlindja:
 • Sukth
 • Jeton në
 • Shqipëri
 • Mosha:
 • 37 Vjeç
 • Ditëlindja:
 • 27 Shtator 1986
 • Horoskopi:
 • ♎ Peshorja
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: hip-hop
Noizy është këngëtar dhe autor këngësh shumë i njohur. Emri i vërtetë Rigels Rajku, por njihet nga te gjithe si Noizy. Ka nënshkruar kontratë me kompanine e famshme "Universal Music" dhe tashmë Noizy është bërë një nga artistët më të paguar ne trevat shqiptare. Ka shumë stil më ndryshe prej reperëve tjerë shqiptarë. Sot ka shumë miq te njohur si aktori Blerim Destani, Xhevdet Jashari, MC Kresha e DUDA, por per Noizy-n nuk ka qene gjithmone kaq fushe dhe lule sa është sot. Në vitin 1997, kur Noizy ishte vetem 11 vjeç, u largua nga Shqipëria së bashku me familjen e tij për një jetë më të mirë ne Londër (South East, Wooldwhich). Ne lagjen ku Noizy u stabilizua kishte me shume lufte midis klanesh. Ne ate kohe Wooldwhich njihej si nje nga lagjet ghetto me te rrezikshme ne Londer ku peshku me i madh e ha te voglin dhe ku fjala meshire nuk egzistonte per nje kohe shum te gjate. Noizy eshte kampion i Londres në ndeshje rruge "streetfight" me 15 ndeshje - 15 fitore. I frymezuar nga menyra e jetesës se perditshme ne te kaluaren e bene ate te uritur per sukses. Ai përveq muzikës tani ka edhe brand-in e veshjeve “Illyrian Bloodline” me të cilën bënë shitjen brandit të tij përmes internetit me transport kudo në botë dhe me 3 pikat e shitjes në Durrës, Prishtinë dhe së fundi në Prizren.

Në Prill 2006, Noizy merr pjesë në Top Fest 3 me këngën "Jemi OTR" dhe reperi ishte vetëm 19 vjeçar.

Në Prill 2006, O.T.R. merr pjesë në Top Fest 3 me këngën "Keshtu E Bejme Ne", në bashkëpunim me Noizy.

Në Maj 2007, Noizy merr pjesë në Top Fest 4 me këngën "Kur Vijm Na", në bashkëpunim me J-No & Decee.

Në Nëntor 2007, Noizy merr pjesë në Kënga Magjike 2007 me këngën "Veç Per Ty".

Në Maj 2008, Noizy merr pjesë në Top Fest 5 me këngën "Jashte Kontrrollit", në bashkëpunim me Shadow Fg No & Gissi.

Në Maj 2008, Noizy merr pjesë në Top Fest 5 me këngën "Kthehem Tek Ti", në bashkëpunim me Ani.

Në Maj 2009, Noizy merr pjesë në Top Fest 6 me këngën "Histori E Gjat".

Në vitin 2009, Noizy publikon albumin "Pak Me Ndryshe" me 16 këngë pa videoklipe. Kush kupton në hip-hopin shqiptar dhe ka njohuri, e di se 12 prej tyre ishin super-hite që dëgjoheshin kudo edhepse nuk ishte koha e YouTube-s (gjë kjo vështirë për tu përhapur një album i tërë aq shumë).

Në Dhjetor 2009, Noizy & Rozana Radi marrin pjesë në Zhurma Show 2009 me këngën "Fly".

Në Maj 2010, Noizy & Rozana Radi marrin pjesë në Netët e Klipit Shqiptar 9 me këngën "Mr. Yesterday".

Në Maj 2010, Noizy merr pjesë në Top Fest 7 me këngën "Whats Up", në bashkëpunim me Lil Koli.

Më datë 12 Qershor 2010, Dj Blunt & Real 1 publikojnë videoklipin "Sen Tjeter Nuk Vyn", në bashkëpunim me Noizy. Videoklipi u prodhua nga Entermedia.

Në 31 Gusht 2010, Noizy hap kanalin e tij në YouTube, i cili mbetet një ndër kanalet me më shumë subscribes në Shqiptari. Noizy është mjaft i ndjekur në të gjitha rrjetet sociale.

Në Nëntor 2010, Noizy merr pjesë në Kënga Magjike 2010 me këngën "My Lady".

Në Maj 2010, Noizy & Mali G marrin pjesë në Top Fest 7 me këngën "Dridhet Vendi".

Në vitin 2010, Noizy publikon albumin "Most Wanted (Mixtape)".

Më datë 9 Prill 2011, Noizy & Eni Koçi publikojnë videoklipin "So Hot". Me këtë këngë, Noizy & Eni Koçi marrin pjesë në Netët e Klipit Shqiptar 10 në vitin 2011.

Në Nëntor 2011, Noizy merr pjesë në Kënga Magjike 2011 me këngën "Shooting Star" dhe fiton çmimin e Internetit.

Më datë 17 Dhjetor 2011, Tuna publikon videoklipin "Bebi Vitit Te Ri", në bashkëpunim me Noizy. Muzika e këngës u punua nga Darko Dimitrov, teksti u shkrua nga Anita Latifi & Avni Qahili, ndërsa për orkestrimin u kujdes Darko Dimitrov. Videoklipi u prodhua nga kompania EMF Creative.

Në vitin 2011, Noizy publikon albumin "Living Your Dream". Albumi i treti në karierën e Noizy-t, doli në shitje pa CD. Ishte viti 2012, kur kënga 1 SELAM ishte kënga e cila bëri shumë bujë atë kohë, njëashtu pa videoklip, e cila numëron plot 9Milion klikime sot në 2018-tën.

Më datë 10 Qershor 2012, Noizy publikon videoklipin "Na Jena O.T.R.", në bashkëpunim me Sekondari.

Më datë 4 Korrik 2012, Etnon publikon videoklipin "It Don't Stop", në bashkëpunim me Noizy.

Më datë 16 Korrik 2012, Noizy publikon videoklipin "Rude Boy".

Më datë 14 Tetor 2012, Noizy publikon videoklipin "Cunat E Nates".

Më datë 29 Nëntor 2012, Noizy publikon videoklipin "100 Vjet Shtet".

Në vitin 2012, Noizy publikon albumin "Do You Remember Me?".

Më datë 31 Maj 2013, Noizy publikon videoklipin "No Worries".

Më datë 13 Qershor 2013, Noizy publikon videoklipin "Gunz Up".

Më datë 19 Qershor 2013, Zanfina publikon videoklipin "Po Sikur", në bashkëpunim me Noizy. Muzika e këngës u punua nga Durimkid, Dj A-Boom, teksti u shkrua nga Noizy. Videoklipi u prodhua nga Fronmedia.

Më datë 4 Korrik 2013, D.U.D.A. publikojnë videoklipin "Skuadra Jone", në bashkëpunim me Noizy. Videoklipi u prodhua nga Video Art. Me këtë këngë, D.U.D.A. marrin pjesë në Zhurma Show 2013 në vitin 2013.

Më datë 20 Korrik 2013, Noizy publikon videoklipin "Dite E Nat", në bashkëpunim me Nolian Otr. Videoklipi u prodhua nga Video Art.

Më datë 27 Shtator 2013, Darla publikon videoklipin "Ti S'me Ndal", në bashkëpunim me Noizy.

Më datë 1 Nëntor 2013, D.U.D.A. publikon videoklipin "Babi Do Te Kthehet", në bashkëpunim me Noizy.

Më datë 14 Shkurt 2014, Noizy publikon videoklipin "Ke Ngju Per Mu".

Më datë 21 Maj 2014, Noizy publikon videoklipin "Zemer", në bashkëpunim me Niil-B & Overlord.

Më datë 4 Qershor 2014, Enca publikon videoklipin "Ata Nuk E Din", në bashkëpunim me Noizy.

Më datë 9 Korrik 2014, Noizy publikon videoklipin "Betta Den Dem".

Më datë 4 Gusht 2014, Noizy publikon videoklipin "Take A Picture", në bashkëpunim me Lumi B, Lil Koli, Varrosi & Mc Kresha. Videoklipi u prodhua nga EMF Creative.

Më datë 18 Nëntor 2014, Noizy publikon videoklipin "Gipsy Lover", në bashkëpunim me Altin Sulku.

Në vitin 2014, Noizy publikon albumin "The Leader".

Në vitin 2014, Noizy publikon albumin "The Hardest In The Market".

Më datë 16 Maj 2015, Noizy publikon videoklipin "Big Body Benzo". Videoklipi u prodhua nga Filmnation. Me këtë këngë, Noizy merr pjesë në Zhurma Show 2015 në vitin 2015.

Më datë 23 Maj 2015, Seven Saraqi publikon videoklipin "Lej Foret", në bashkëpunim me Noizy.

Në Maj 2015, Noizy merr pjesë në Top Fest 12 me këngën "Vetem Ti Je", në bashkëpunim me Elgit Doda.

Më datë 17 Korrik 2015, Altin Sulku publikon videoklipin "Cfare Ti Bej", në bashkëpunim me Noizy.

Më datë 29 Korrik 2015, Seven Saraqi publikon videoklipin "Si Me Kom Zezake", në bashkëpunim me Noizy. Muzika e këngës u punua nga vetë Seven Saraqi, teksti u shkrua nga Seven Saraqi, Noizy. Videoklipi u prodhua nga Filmnation.

Më datë 19 Gusht 2015, Çiljeta & Noizy publikojnë videoklipin "Gangsta Love". Muzika e këngës u punua nga Elgit Doda, teksti u shkrua nga Noizy. Videoklipi u prodhua nga Max Production. Me këtë këngë, Çiljeta & Noizy u paraqit në këto festivale: Netët E Klipit Shqiptar 15 (2016), Zhurma Show 2015 (2015).

Më datë 18 Shtator 2015, Noizy publikon videoklipin "Number One". Videoklipi u prodhua nga Filmnation. Me këtë këngë, Noizy merr pjesë në Top Music Awards 2016 në vitin 2016.

Më datë 27 Tetor 2015, Noizy, Varrosi & Lil Koli publikojnë videoklipin "30 Vet". Teksti u shkrua nga Varrosi, Lil Koli, Noizy.

Më datë 1 Prill 2016, Noizy publikon videoklipin "Grande".

Më datë 8 Prill 2016, Noizy publikon videoklipin "Not Gonna Talk". Videoklipi u prodhua nga Filmnation.

Më datë 15 Prill 2016, Noizy publikon videoklipin "Shut The Place Down", në bashkëpunim me Varrosi.

Më datë 22 Prill 2016, Noizy publikon videoklipin "Ju Njoh Mir".

Më datë 29 Prill 2016, Noizy publikon videoklipin "Flight Mode", në bashkëpunim me Lil Koli.

Më datë 15 Maj 2016, Noizy publikon videoklipin "The Baddest".

Më datë 15 Qershor 2016, Enca & Noizy publikojnë videoklipin "Bow Down". Muzika e këngës u punua nga Enca, Noizy. Me këtë këngë, Enca & Noizy marrin pjesë në Zhurma Show 2016 në vitin 2016.

Më datë 2 Korrik 2016, Noizy publikon videoklipin "Pa Mu", në bashkëpunim me Elgit Doda.

Më datë 2 Korrik 2016, Noizy publikon videoklipin "Me Shum Se Dollar", në bashkëpunim me Çiljeta.

Më datë 5 Tetor 2016, Noizy, Nicola Fasano & Miami Rockets publikojnë videoklipin "Legalize It", në bashkëpunim me Mohombi.

Më datë 5 Nëntor 2016, Noizy publikon videoklipin "Midis Tirone", nje nder kenget me te mira kushtuar Tiranës nga ndonje artist.

Më datë 5 Dhjetor 2016, Noizy publikon videoklipin "A Te Kujtohet".

Më datë 1 Janar 2017, D.U.D.A publikojnë videoklipin "That Fire", në bashkëpunim me Noizy. Me këtë këngë, D.U.D.A marrin pjesë në Zhurma Show 2017 në vitin 2017.

Më datë 17 Shkurt 2017, Noizy publikon videoklipin "Young Boy Young M.A Ooouuu Remix)".

Më datë 7 Korrik 2017, Noizy publikon videoklipin "100 Kile".

Më datë 29 Korrik 2017, Noizy publikon videoklipin "Ak47".

Më datë 27 Tetor 2017, Varrosi publikon videoklipin "Big Daddy", në bashkëpunim me Noizy. Teksti u shkrua nga Varrosi, Noizy.

Më datë 22 Nëntor 2017, Noizy publikon videoklipin "Dje & Sot", në bashkëpunim me Ledri.

Më datë 21 Dhjetor 2017, Noizy publikon videoklipin "Bora".

Në vitin 2017, Noizy publikon albumin "Zin City".

Më datë 17 Janar 2018, Noizy publikon videoklipin "Gjuha E Kampionit". Teksti u shkrua nga vetë Noizy.

Më datë 8 Mars 2018, Noizy publikon videoklipin "Mbreteresha Ime".

Çiljeta & Noizy kanë njoftuar se do publikojnë së shpejti videoklipin "G. Love Part 2".

Më datë 14 Mars 2018, Noizy publikon këngën "No Drama", në bashkëpunim me Rimz.

Më datë 16 Mars 2018, Azet publikon videoklipin "Kriminell", në bashkëpunim me Zuna & Noizy.

Më datë 23 Mars 2018, Altin Sulku publikon videoklipin "Ajshe", në bashkëpunim me Noizy. Muzika e këngës u punua nga Elgit Doda, teksti u shkrua nga Filloreta Raçi (Fifi), Noizy.

Më datë 6 Qershor 2018, Noizy publikon videoklipin "Luj Edhe Pak".

Më datë 7 Qershor 2018, S4MM publikon videoklipin "La Familia", në bashkëpunim me Noizy.

Më datë 8 Qershor 2018, Alban Skenderaj publikon videoklipin "Drejt Suksesit", në bashkëpunim me Noizy.

Më datë 14 Qershor 2018, Noizy publikon videoklipin "Toto", në bashkëpunim me Raf Camora, këngë e cila u dëgjua anembanë ballkanit gjatë tërë verës 2018 dhe jo vetëm.

Më datë 7 Gusht 2018, Noizy publikon videoklipin "Peace & Love".

Më datë 24 Shtator 2018, Noizy publikon videoklipin "Parku I Lojrave", në bashkëpunim me Ghali.

Më datë 7 Tetor 2018, Noizy publikon videoklipin "Meksikane", në bashkëpunim me Varrosi. Teksti u shkrua nga Noizy, Varrosi.

Më datë 13 Tetor 2018, Noizy publikon videoklipin "Po Thu", në bashkëpunim me S4MM.

Më datë 14 Tetor 2018, Noizy publikon videoklipin "Boss Man", në bashkëpunim me Lil Koli-n, anëtar i labelit OTR. Teksti u shkrua nga vetë Noizy.

Më datë 21 Tetor 2018, Noizy publikon videoklipin "A Don Love?", në bashkëpunim me Dafina Zeqiri. Teksti u shkrua nga Noizy, Dafina Zeqiri.

Më datë 18 Dhjetor 2018, Snik publikon videoklipin "Gango", në bashkëpunim me Noizy.

Në Prill 2019, Noizy publikon 2 këngë pa videoklip, të cilat janë: "Superhot" dhe "Sekret i bukur" në bashkëpunim me DJ A BOOM.

Së shpejti, ai do të publikojë këngën e re "Veteran", në bashkëpunim me këngëtarin anglez AYEM.

Më datë 21 Qershor 2019, Noizy publikon videoklipin "New Benz", në bashkëpunim me Snik.

Më datë 20 Korrik 2019, Noizy publikon videoklipin "S'kan Besu".

Më datë 21 Gusht 2019, Noizy publikon videoklipin "Kallabllak".

Më datë 18 Tetor 2019, Snik, Capo Plaza, Noizy & Guè Pequeno publikojnë videoklipin "Colpo Grosso".

Më datë 22 Nëntor 2019, Term & Rvchet publikojnë videoklipin "Any Little Thing", në bashkëpunim me Noizy & Ay Em.

Më datë 16 Janar 2020, Noizy publikon videoklipin "Rapstar". Produksioni audio u realizua nga Elgit Doda.

Më datë 27 Mars 2020, Noizy publikon videoklipin "Nuk Je Bad". Videoklipi u prodhua nga kompania Entermedia.

Më datë 5 Qershor 2020, Matolale & Noizy publikojnë videoklipin "Adrenaline".

Më datë 25 Qershor 2020, Noizy publikon videoklipin "All Dem Talk", në bashkëpunim me Gzuz & Outchavellin. Videoklipi u prodhua nga kompania MAX Production.

Më datë 25 Korrik 2020, Noizy publikon videoklipin "Digital Love". Teksti i këngës u shkrua nga Noizy. Videoklipi u prodhua nga kompania Sekuencë.

Më datë 6 Gusht 2020, Noizy publikon videoklipin "Party Turn Up".

Më datë 22 Gusht 2020, S4MM & Noizy publikojnë videoklipin "Puerto Rico". Teksti i këngës u shkrua nga S4MM & Noizy.

Më datë 27 Gusht 2020, Dappy, Noizy & Ay Em publikojnë videoklipin "Expensive Touch", në bashkëpunim me Term & Rvchet.

Më datë 20 Shtator 2020, Dutchavelli publikon videoklipin "Bando Diaries (Remix)", në bashkëpunim me Onefour, Kekra, Noizy & Divine.

Më datë 5 Nëntor 2020, Predz UK publikon videoklipin "Naughty Naughty", në bashkëpunim me Swarmz, S1mba & Noizy.

Më datë 13 Janar 2021, Noizy publikon videoklipin "1 Herë E Mirë (Vaccine)". Teksti i këngës u shkrua nga Noizy. Videoklipi u prodhua nga kompania MAX Production.

Më datë 16 Prill 2021, Noizy publikon videoklipin "Freestyle". Teksti i këngës u shkrua nga Noizy. Videoklipi u prodhua nga kompania MAX Production.

Më datë 4 Qershor 2021, Noizy publikon videoklipin "Ti Ti", në bashkëpunim me Elgit Dodën. Teksti i këngës u shkrua nga Noizy & Elgit Doda. Produksioni audio u realizua nga Elgit Doda.

Më datë 2 Korrik 2021, Noizy publikon videoklipin "Tunde".

Më datë 9 Korrik 2021, Arilena Ara publikon videoklipin "Murderer", në bashkëpunim me Noizy. Muzika e këngës u punua nga Mixey & Apollo, ndërsa teksti u shkrua nga Arilena Ara, Noizy, Mixey & Yll Limani. Videoklipi u prodhua nga kompania Imagine Films.

Më datë 16 Korrik 2021, Noizy, Varrosi & Lil Koli publikojnë videoklipin "Te Lagja".

Më datë 23 Korrik 2021, Dhurata Dora publikon videoklipin "Mi Amor", në bashkëpunim me Noizy. Teksti i këngës u shkrua nga Dhurata Dora & Noizy. Videoklipi u prodhua nga kompania Entermedia.

Më datë 22 Tetor 2021, Mozzik publikon videoklipin "Bonjour Madam", në bashkëpunim me Noizy. Teksti i këngës u shkrua nga Mozzik & Noizy. Videoklipi u prodhua nga kompania Sekuencë.

Më datë 21 Janar 2022, Noizy & Dardan publikojnë videoklipin "Alles Gut".

Më datë 14 Shkurt 2022, Noizy publikon videoklipin "Dhimbje".

Më datë 23 Shkurt 2022, Term & Rvchet publikojnë videoklipin "Chiken Dinner", në bashkëpunim me Noizy & Dutchavellin.

Më datë 26 Mars 2022, ELAI publikon videoklipin "Maradona", në bashkëpunim me Noizy. Tekstin e këngës e punuan në bashkëpunim ELAI & Noizy. Produksioni audio u realizua nga vetë ELAI.

Më datë 22 Prill 2022, Noizy publikon videoklipin "Lozonjare", në bashkëpunim me Altin Sulkun. Tekstin e këngës e punuan në bashkëpunim Noizy & Endrit Mumajesi. Videoklipi u prodhua nga Fullmoon Production, ndërsa produksioni audio u realizua nga Elgit Doda.

Më datë 13 Maj 2022, Noizy publikon videoklipin "Florian Marku".

Më datë 19 Maj 2022, BM & Noizy publikojnë videoklipin "Warning".

Më datë 27 Maj 2022, Ardian Bujupi & Noizy publikojnë videoklipin "Aventura". Videoklipi u prodhua nga Entermedia, ndërsa produksioni audio u realizua nga EngliVersal.

Më datë 3 Qershor 2022, Dardan & Noizy publikojnë videoklipin "Bandita".

Më datë 9 Qershor 2022, Yll Limani & Noizy publikojnë videoklipin "Alkool". Kënga vjen e realizuar në bashkëpunim, ku Yll Limani, Tonic, Denk & Noizy kanë realizuar bashkë muzikën, ndërsa për tekstin e kësaj kënge janë kujdesur Tonic, Denk, Noizy & Yll Limani. Videoklipi u prodhua nga Entermedia, ndërsa produksioni audio u realizua nga Panda Music.

Më datë 17 Qershor 2022, Noizy & Loredana publikojnë videoklipin "Heart Attack". Tekstin e këngës e punuan në bashkëpunim Noizy & Loredana. Videoklipi u prodhua nga Entermedia, ndërsa produksioni audio u realizua nga EngliVersal.

Më datë 15 Korrik 2022, Xhensila & Noizy publikojnë videoklipin "Edhe Nje Nate". Teksti është shkruar në bashkëpunim nga Noizy & EngliVersal, teksa për arranzhimin e këngës u kujdes EngliVersal. Videoklipi u prodhua nga Fullmoon Production, ndërsa produksioni audio u realizua nga EngliVersal.

Më datë 5 Gusht 2022, Noizy publikon videoklipin "Benzi Ri".

Më datë 7 Tetor 2022, Noizy & Capo Plaza publikojnë videoklipin "Big Budz", në bashkëpunim me Krept & Konan.

Më datë 31 Dhjetor 2022, Noizy publikon videoklipin "Fatos Nano". Videoklipi u prodhua nga kompania Entermedia.

Më datë 23 Shkurt 2023, Russ Millions publikon videoklipin "Dancer", në bashkëpunim me Noizy, RondoDaSosa & Capo Plazën.

Më datë 7 Prill 2023, Noizy publikon albumin "Alpha".

Më datë 14 Prill 2023, Noizy publikon videoklipin "Jena Mbreter 2".

Më datë 28 Prill 2023, Noizy & Elvana Gjata publikojnë videoklipin "My All". Produksioni audio u realizua nga Panda Music.

Më datë 19 Maj 2023, Noizy & Stresi publikojnë videoklipin "Medalioni".

Më datë 28 Qershor 2023, Noizy publikon videoklipin "Location", në bashkëpunim me Sfera Ebbastën. Videoklipi u prodhua nga kompania Entermedia.

Më datë 6 Korrik 2023, Noizy publikon videoklipin "Kallma", në bashkëpunim me Dhurata Dorën. Kënga vjen e realizuar në bashkëpunim, ku për tekstin punuan Noizy, Dhurata Dora, Tonic & Denk, ndërsa orkestrimin e përgatitën DjR & Dj Bannzz. Videoklipi u prodhua nga Entermedia, ndërsa produksioni audio u realizua nga Panda Music.

Më datë 17 Gusht 2023, Denk & Noizy publikojnë videoklipin "Andërr".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë: ErmirOTR ErmirOTR   Valonzz Valonzz   domenika domenika   DoncheOTR DoncheOTR   Rinor3 Rinor3   Djal1Keq Djal1Keq   aldo7 aldo7   ketrushja ketrushja   MIRANNS MIRANNS   ledil ledil   FansiShkurtes FansiShkurtes  Pjesëmarrja Në Festivale:Lajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Noizy »

Komente 6910