Më mbaj mend (për 1 muaj)

Noizy - T'sqarona Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  88

Zig Zag Records...

O qe po kthena apet po du me't lon 1 simbol,
shpertheva si granata tash rikthena si tritol,
kerkova pak qetsi por mazallah se m'lan rahat,
i kerkoj falje zotit qe po m'shti me bo mekat,

E di qysh o puna shqipe tu bo pushka top,
se jom me 1 sy n'ball shqipe t'shkeli si cikllop,
Keep in it gangsta refreni i jetes teme,
jom msu me ksi probleme Lopo kjo osht jeta jeme,

Mos kujto se po tutna shoki se jetoj per ftyr,
kunder meje je i pavlefshem sikur foto pa ngjyr,
mos kujto se mu rrit menja me 1 videoklip t'*arit,
se menjen e kom pas t'rritme se une vi prej OTR-it,

Dhe dicka per *idhat qe po jua hupi vetedijen,
u myten kurvat tu fol po prap me mu *ihen,
"Noizy osht plehrra kurr skisha dal me te"
po noizy qiu trupin moj lop e tash po bon kishe?Haa...

Rrepoj me gzim se arrita n'qellim,
po m'cojn fjale se jom n'kerkim i cmendi zoni im,
nga kater ant e botes emri jem kudo permenet,
plasa tu ju thon se Noizy lehte nuk shemet,

Ndoshta dhe kur zgjohen n'mgjes kan harru me bo bismilah,
po rrehen nermes veti kishe mu kan me m'vra,
mesazhin po ta coj t'lutna mos ma shurdho *arin,
nese ki ndermen me bo dicka bone mir pazarin,

Ja boj terr kush m'lyp sherr,
kuroren mbretit shqipe kurkush sun e merr - ferr,
se bash n'ferr jom rrit,
n'mes drites pa drit,
ca *arin ke hi thell kur notin se ke dit pik,

Bash si pike nzemer noizy tu ka vu,
se skom nevoje me fol per veti emri jem fol per mu,
qysh munesh me ndertu avllikun kur noizy s'tjep tapi,
kam dashni per vllazni buzeqeshje per inatci,

Kom zemren e luanit, traditat Dibranit,
jam emri qe permenet rreth e m'rreth ballkanit,
jam arsyeja per Shqiptarin kur del n'rruge me u mburr,
ti kallxoj *idhave t'nones qe noizy s'u tut kurr,

Jom burr s'jom fmi, jam tritol s'jam allti,
jom i veshun Kuq e Zi për gjyshin si lash nshpi,
jam i rritum n'emigrim jam i rraskapit me jeten,
se koha bash q'tash shqipe e kallxoi t'verteten,

Ça *arin fol per mu ti smunesh me fol per mu,
se burrat folin per mu Shqipe mafia flet per mu,
i plasarit nkry kurr s'ta fal hesapin,
nuk ka *idh motre qe mue ma cakton fatin,

Jam qai prej maleve dibres dem baba dem,
jom qai qe dridhen kejt kur permenet emri jem,
jom qai qe si han *ari as per thika as per shpata,
jom qaj qe ne 15 ndeshje rruge i kom krejt nockouta,

Un t'kqyri n'sy me 1 buzqeshje fallco,
po tkallxu se je *idh fmiaq mer little naco,
jam qai qe sbon me u shty me te se t'zen telasha,
pasha hajredin pasha, nmalet e dibres nkohet e lashta,

Un t'vraj diten,s'mha *ari per me qajt,
um dil perpara *idh none ne ty ta maj,
pasha non e bab ta qoj letren n'farefis,
qe nipit dajes si leter trupi ju gris,

Click klack bitch un t'deshi cullak,
ngjitna sa ma nalt qe kur tbi si infrakt,
kqyre qa i bone vetes mate tensionin,
shqipe nuk luftova veq tregova municonin,

Per ata qe se din bash , jua them q'tash,
i rash rreth e m'rreth Shqipnis si OTR nuk pash,
dhe me jet ju garantoj si ne ska me pas,
ushtrit e tjera si buburreca i plas.


Ky tekst u dërgua nga  kastriotiNoizy
Renditja: Top 200
Publikimi: 01/12/2009


Noizy - T'sqarona
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "T'sqarona".
3. Video është e këngës "T'sqarona", por nuk këndohet nga Noizy.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Noizy:


Komente 3