Më mbaj mend (për 1 muaj)

Noizy - Mendjen E Madhe Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Kta po m’thojn kom menjen e madhe,
Jo bre - kom kryt e madh,
Endrra t’mdhaja, vizione t’mdhaja
Dhe ty po t’duket sikur shesi mend

Jena t’ndryshem - ti mendon ndryshe un mendoj ndryshe,
tash ku esht problemi, pse un jam gabim edhe ti je shkelqyshem ha?

Une se kom menjen e madhe vec ti e paske mllefin e madh,
Ca Kam faj une qe kurre su nala dhe kurren e kurres nuk gjeta rehat,
me pluhur me balte, Me djers e me gjak,
Kerkush nuk ma fali kerkush nuk Ma dha,

Kerkush sma tregoi, Deri sa shkova e mora,
Dhe tash me gjykojne sikur Jam në gjykate,
jam rrit n’emigrim, pa buk, pa lek, pa stil, pa qeth, pa rroba, pa vesh,
Pa shok qe kam desht, pa Shqiperine e shkret,

Me lot ne jastek tu u cu per cdo mgjes,
Me 1 pound n’xhep, me henger nje dreke,
Shyqyr qe si kisha dhe I Bona Krejt vete,
Per mu rri I qete - me mu ski ca flet,
Thojne se ndryshova, normal se ca pret?

Tash thuj Jam fake une them je snake,
You think I’m sly? I think ur bait,
Kta vec rrezohen, se s’shofin drejt,
Se puna ktyne osht me pa vec tjert

Njerez pa jete, pa pik lezeti,
Tkan inat Kur ti kap suksesin,
Cofin vete, veç me pa keq tjetrin,
-Bad energy leave them waiting,

E bom si burrat, erdhem si burra,
Ne nuk ja kthyem dhe Pse gjuajten me gura,
Tash ska mo as gura sa keq ju shkoi puna,
Me gurat qe gjuajtet, ndertuam do mura,

Kalaja jon ka njolla loti,
njolla gjaku njolla t’fortish,
Ti na shef sot tu buzeqesh, Por
Shenjat duken Kur prishet moti,
Noizy
Renditja: Top 200
Publikimi: 08/02/2020


Noizy - Mendjen E Madhe
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mendjen E Madhe".
3. Video është e këngës "Mendjen E Madhe", por nuk këndohet nga Noizy.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Noizy:


Komente 0