A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Nonda Kajno

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.3 / Votuan:  6
  • Mosha:
  • 74 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Luani ♌
BIOGRAFIA: Nonda Kajno është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë dhe popullore korçare. Kantautori Nonda Kajno mbetet një ndër serrenatistët më në zë të këngës korçare. Ai mbetet i pari në historinë e Shqipërisë që në vitet 1970 krijoi grupin e parë muzikor me 3 kitara që më vonë u përhap dhe në Tiranë. Pas Festivalit të 11-të edhe këngët e tij si dhe ai vetë u godit duke e quajtur “se kisha qenë liberal, kisha sjellë ritmet dhe muzikën perëndimore, kisha koncepte mikroborgjeze, desha të degjeneroja rininë”. Në fakt shokët e vërtetë...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare


» Dërgo Një Këngë »


Artistë Të Ngjashëm:

Mihallaq Andrea

Agon Nimani

Latuà

Pellumb Elmazi

Chika

Viagra

Burim Kastrati

Danny Boy

Shemi (Shemsi Bytyqi)

Niku


Tags: Nonda Kajno

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019