Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nonda Kajno - Sonte Vetem Puthje Dua Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Ku me erdhe ne keto caste
Ne kete vend te shenjteruar
Mes petalesh ngjyra ngjyra,
Me kurore trendafilash

Si nje ishull I pashkelur
Ti o engjell je per mua
Vetem ty te kam ne zemer
Pushtome ne krahet e tua

Refreni :
Sonte vetem puthje dua
Puthje,puthje vec nga buzet e tua
Nen tingujt e larget te n je kitare
Ne kete nate te bukur te magjishme

Ne vetmine e brishte te kesaj nate
Ndjeva afshin tend,ngrohsine tende
Nga rrahjet e shpirtit tend te vogel
I perhumbur dhe I shtangur mbeta

Oh ne erresiren e kesaj nate,
Syt e njeri tjetrit ne kerkonim
Mos kerko o engjell syt e mija
Nata eshte per buzet jo per syte
Sonte vetem puthje puthje dua
Puthje puthje vec nga syt e tua
U lirova nga ky lemsh I zjarrte
O qe kish mbeshtjelle qenjet tona

Si nje degez lozonjare
Te ndjeva ne qenjen time
Mu afrove ti o engjell
Dhe me puthje si e dehur

Si te verber ne kerkonim
Te marrosur neritjetrin
Puthje te embla dhe te nxehta
Ne zjarrin qe ti ma ndeze
Nonda Kajno
Publikimi: 18/09/2010
Muzika: Nonda Kajno


Nonda Kajno - Sonte Vetem Puthje Dua
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Sonte Vetem Puthje Dua".
3. Video është e këngës "Sonte Vetem Puthje Dua", por nuk këndohet nga Nonda Kajno.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Nonda Kajno:


Komente 0