A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Nora Istrefi
  • Origin:
  • Prishtinë 
  • Residence:
  • Kosovë 
  • Age:
  • 32
  • Birthday:
  • 25 March 1986
  • Zodiac sign:
  • ♈ Dashi
Choose star rating

Rating:  4.6 / Votes cast:  812
Music genres: Pop

Nora Istrefi is a very famous singer. Ka sharm dhe nje ze karakteristik, trupin seksi dhe me hitet e njepasnjeshme ka arritur gjithmone sukses dhe pelqyer kudo. Karriera e saj ka filluar ne moshën 18 vjeç. Ka publikuar disa albume dhe shume videoklipe. Babai i Nores ishte kamerman dhe quhet Nezir Istrefi, ndersa nena e saj ka qene dikur kengetare dhe quhet Suzana Tahirsylaj. Ka një vëlla të vogël qe quhet Bledi dhe dy motra Nita dhe Era. Kjo e fundit eshte nje yll boteror me nje karriere nderkombetare. Nora nuk eshte singell. Ajo eshte e martuar me Robert Berishen i cili gjitashtu merret me muzike. Nora dhe Roberti jane prinderit e Rene, vajza te cilen Nora e ka sjellë në jetë ne Maj 2015.

PASAPORTA:
Gjatësia: 1.76m
Pesha: 59kg
Ngjyra e syve: Kafe
Ngjyra e flokëve: Kafe e mbyllur
Ushqimi i preferuar: Italian dhe meksikan
Muzika e preferuar: Të gjitha zhanret e muzikës
Këngëtari/ja i/e preferuar: Beyonce Knowles, Alisha Keys, Craig David
Pija e preferuar: Lëngu i mollës
Ngjyra e preferuar: Verdhë
Talenti sekret: Baleti
Sporti i preferuar: Tenisi
Sportisti/ja i/e preferuar: Lorik Cana, David Beckham
Cilat janë virtytet e Norës: Modeste dhe e sinqertë
Stili i veshjes: Në jetën e përditshme sportiv ndërsa në jetën skenike preferoj stilin elegant.
Menaxheri: Nëna (Suzana Tahirsylaj) dhe për koncerte që janë jashtë Kosovës, Jeton Dautaj.
Kompania inçizuese: Studio e Florent Boshnjakut dhe Virusit
Shpërblimet e fituara: "Top fest" 2006 - këngëtarja më e mirë e vitit, "Videofest" 2006 - videoklipi më i mirë dhe best
pop i vitit.

Në Dhjetor 2004, Nora Istrefi merr pjesë në Zhurma Show 2004 me këngën "Shko Tash".

Në Prill 2005, Nora Istrefi merr pjesë në Top Fest 2 me këngën "Taxi".

Në Dhjetor 2005, Nora Istrefi merr pjesë në Zhurma Show 2005 me këngën "Pse Te Du".

Në Qershor 2006, Nora Istrefi merr pjesë në VFM 2006 me këngën "Negativ".

Në vitin 2005, Nora Istrefi publikon albumin "Engjell".

Në Prill 2006, Nora Istrefi merr pjesë në Top Fest 3 me këngën "Nuk Mundem (E Pranoj)".

Në Prill 2007, Nora Istrefi merr pjesë në VFM 2007 me këngën "E Di".

Në vitin 2006, Nora Istrefi publikon albumin "Opium".

Më datë 29 Janar 2008, Nora Istrefi publikon videoklipin "Mos Me Le". Videoklipi u prodhua nga Tomato. Me këtë këngë, Nora Istrefi merr pjesë në VFM 2008 në vitin 2008.

Në Tetor 2011, Nora Istrefi & Ermal Fejzullahu marrin pjesë në Zhurma Show 2011 me këngën "Une E Di".

Në Qershor 2012, Nora Istrefi & Ermal Fejzullahu marrin pjesë në Netët e Klipit Shqiptar 11 me këngën "Une E Di".

Në Maj 2009, Nora Istrefi merr pjesë në Top Fest 6 me këngën "Keq U Pafshim".

Në Maj 2009, Nora Istrefi & Sinan Vllasaliu marrin pjesë në VFM 2009 me këngën "Pa Fat".

Në Maj 2009, Nora Istrefi merr pjesë në VFM 2009 me këngën "Another World".

Në Dhjetor 2008, Nora Istrefi merr pjesë në Zhurma Show 2008 me këngën "Another World".

Në Dhjetor 2008, Nora Istrefi & Sinan Vllasaliu marrin pjesë në Zhurma Show 2008 me këngën "Pa Fat".

Në Dhjetor 2009, Nora Istrefi merr pjesë në Zhurma Show 2009 me këngën "Vetem Mua".

Në vitin 2009, Nora Istrefi publikon albumin "N'ora".

Më datë 17 Prill 2010, Nora Istrefi publikon videoklipin "Dy Shokë". Muzika e këngës u punua nga Flori Mumajesi, teksti u shkrua nga Flori Mumajesi. Videoklipi u prodhua nga Entermedia. Me këtë këngë, Nora Istrefi u paraqit në këto festivale: Zhurma Show 2010 (2010), VFM 2010 (2010).

Në Maj 2010, Nora Istrefi merr pjesë në Netët e Klipit Shqiptar 9 me këngën "Sekret".

Në Nëntor 2010, Linda Halimi merr pjesë në Kënga Magjike 2010 me këngën "All Mine", në bashkëpunim me Nora Istrefi & Big D.

Në vitin 2010, Nora Istrefi publikon albumin "Vetem Mua".

Më datë 2 Qershor 2011, TDS publikon videoklipin "Ka Je", në bashkëpunim me Nora Istrefi. Videoklipi u prodhua nga Pixels Production. Me këtë këngë, TDS u paraqit në këto festivale: Netët e Klipit Shqiptar 10 (2011), VFM 2011 (2011), Zhurma Show 2010 (2010).

Më datë 14 Tetor 2011, Nora Istrefi publikon videoklipin "Nora Nuk O Njisoj". Muzika e këngës u punua nga Zzap And Chriss, teksti u shkrua nga Dastid Latifi, ndërsa për orkestrimin u kujdes Zzap And Chriss. Videoklipi u prodhua nga Entermedia.

Më datë 14 Tetor 2011, Nora Istrefi publikon videoklipin "As Ni Zo", në bashkëpunim me Mc Kresha. Muzika e këngës u punua nga Zzap And Chriss. Videoklipi u prodhua nga Entermedia. Me këtë këngë, Nora Istrefi u paraqit në këto festivale: Netët e Klipit Shqiptar 11 (2012), VFM 2012 (2012).

Më datë 9 Shkurt 2012, Nora Istrefi publikon videoklipin "S'ki Me Ik". Muzika e këngës u punua nga Zzap And Chriss, teksti u shkrua nga P.I.N.T. Videoklipi u prodhua nga Entermedia. Me këtë këngë, Nora Istrefi u paraqit në këto festivale: Zhurma Show 2012 (2012), VFM 2012 (2012).

Më datë 18 Korrik 2012, Nora Istrefi publikon videoklipin "Gangsta", në bashkëpunim me Zzap And Chriss & BimBimma. Muzika e këngës u punua nga Zzap And Chriss, Aleksandër Gjoka, teksti u shkrua nga BimBimma. Videoklipi u prodhua nga Entermedia. Me këtë këngë, Nora Istrefi u paraqit në këto festivale: SVFM 2013 (2013), Netët E Klipit Shqiptar 12 (2013).

Më datë 28 Shkurt 2013, RTV21 Stars publikon videoklipin "Vendi Im".

Më datë 27 Qershor 2013, Nora Istrefi publikon videoklipin "Golden Eagle Erotic".

Në Tetor 2013, Nora Istrefi merr pjesë në Zhurma Show 2013 me këngën "Le Mama", në bashkëpunim me Gena.

Në Qershor 2014, Nora Istrefi merr pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 13 me këngën "Le Mama", në bashkëpunim me Gena.

Në Nëntor 2013, Nora Istrefi merr pjesë në Kënga Magjike 2013 me këngën "I Jemi Je".

Më datë 9 Maj 2014, Nora Istrefi publikon videoklipin "Big Love", në bashkëpunim me Vig Poppa. Muzika e këngës u punua nga Threedots, teksti u shkrua nga Threedots. Videoklipi u prodhua nga Max Production.

Më datë 26 Maj 2014, Nora Istrefi publikon videoklipin "Baby Jem". Muzika e këngës u punua nga Big Bang, Stash, teksti u shkrua nga Gjiko, Arianit Palaj. Videoklipi u prodhua nga Imagine Films.

Në Qershor 2014, Skivi merr pjesë në SVFM 2014 me këngën "Na", në bashkëpunim me Nora Istrefi & Mimoza Shkodra.

Më datë 19 Shkurt 2015, Nora Istrefi publikon videoklipin "S'je My Lifestyle". Muzika e këngës u punua nga Marsel Gunga, teksti u shkrua nga Ronela Hajati, Era Istrefi, 2 Step, ndërsa për orkestrimin u kujdes Marsel Gunga. Videoklipi u prodhua nga Entermedia. Me këtë këngë, Nora Istrefi merr pjesë në Zhurma Show 2015 në vitin 2015.

Më datë 2 Qershor 2015, Nora Istrefi publikon videoklipin "Bamboleo". Me këtë këngë, Nora Istrefi merr pjesë në Zhurma Show 2015 në vitin 2015.

Më datë 9 Mars 2016, Nora Istrefi publikon videoklipin "Sa T'kom Dasht". Muzika e këngës u punua nga Flori Mumajesi, Nurteel, Granit Gashi, teksti u shkrua nga Era Istrefi. Videoklipi u prodhua nga Max Production. Me këtë këngë, Nora Istrefi merr pjesë në Zhurma Show 2016 në vitin 2016.

Më datë 6 Gusht 2016, Nora Istrefi publikon videoklipin "Majëm". Muzika e këngës u punua nga Cricket, Nora Istrefi, ndërsa për orkestrimin u kujdes Cricket, Mixey. Videoklipi u prodhua nga Entermedia.

Më datë 4 Shkurt 2017, Ermal Fejzullahu publikon videoklipin "Hije", në bashkëpunim me Nora Istrefi. Muzika e këngës u punua nga Big Bang. Videoklipi u prodhua nga Entermedia.

Më datë 18 Korrik 2017, Nora Istrefi & Robert Berisha publikojnë videoklipin "Ska Inatë". Për orkestrimin u kujdes Big Bang. Videoklipi u prodhua nga Entermedia.

Më datë 23 Korrik 2017, Gjiko publikojnë videoklipin "Gabime", në bashkëpunim me Nora Istrefi. Me këtë këngë, Gjiko marrin pjesë në Zhurma Show 2017 në vitin 2017.

Më datë 6 Qershor 2018, Mixey publikon videoklipin "As Ni Gote", në bashkëpunim me Nora Istrefin. Muzika e këngës u punua nga Mixey, Era Istrefi dhe Nora Istrefi, teksti u shkrua nga Yll Limani dhe Era Istrefi, ndërsa për orkestrimin u kujdes Mixey.

Më datë 13 Dhjetor 2018, Skerdi publikon videoklipin "M’Ke Mungu", në bashkëpunim me Nora Istrefin. Videoklipi u prodhua nga MAX Production, ndërsa produksioni audio u realizua nga Big Bang (Arbër Gjikolli).

» Edit Bio »

» Song Lyrics »

Submissions by:  loralora  

Robert Berisha

(Her husband)

Era Istrefi

(Her sister)

Syzana Tahirsylaj

(Her mother)

Instagram

Account

Facebook

Profile

Twitter

Account

Youtube

Channel

Add New

Official Profiles


More news about Nora Istrefi »
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019