Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nora Muqaj - Hesht Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  9

Vonë është,
që përsëri, t'ja fillojmë
një dhembje më tepër
vetes t'ja lejoj
Ti nuk i meriton, këta lot,
që pikojnë
Dhe asgjë për çka unë luftoj
çdo gjë më erdhi që ta them,
Dhe shpresat e vdekura kur me gënjeje se vdes ,
quditem se si nuk po e ndjen
rrëfimin që, po me vjen,
A qel vera mbi ne,
Përherë e më shumë e kuptoj se ç'ndjej pë ty,
Përherë e më shumë e shoh se humbemi të dy,
Ref:3X
Hesht s'dua të dëgjoj, më mjafton dhembja ime,
dhe të di sa me deshte,
Hesht tjetër unë s'kërkoj,
Më mjafton bota ime të paktën aq sa më le,
Hesht s'dua të dëgjoj, më mjafton dhembja ime,
dhe të di sa me deshte,
Hesht tjetër unë s'kërkoj,
Më mjafton bota ime të paktën aq sa më le,
Hesht s'dua të dëgjoj, më mjafton dhembja ime,
dhe të di sa me deshte,
Hesht tjetër unë s'kërkoj,
Më mjafton bota ime të paktën aq sa më le.


Ky tekst u dërgua nga  ValentinaNora Muqaj
Publikimi: 14/05/2003


Nora Muqaj - Hesht
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Hesht".
3. Video është e këngës "Hesht", por nuk këndohet nga Nora Muqaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Nora Muqaj:


Komente 0