Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nota Fest

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  54
  • Vendlindja:
  •  
BIOGRAFIA: Nota Fest është një festival muzikor e njohur. Festivali “Nota Fest” eshte festivali i vetem shqiptar ne Maqedoni. Ai zhvillohet ne Shkup dhe çdo vit sjell hite te reja dhe kengetare qe pasurojne estraden shqiptare dhe argetojne popullin shqiptare gjate tere vitit. Ky festival ka vite te tera qe funksionon pa perkrahjen e Ministrise se Kultures edhe perkunder asaj se eshte festival i vetem i shqiptareve.Në fund të vitit 2010 festivali i muzikës moderne “Nota Fest” do të mbahej për herë të fun...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Facebook

Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

Evente Të Ngjashme:

Mikrofoni I Artë

Zambaku I Prizrenit

Jehó

Videofesti

Musical-Fest

Shkodra Fest

Polifest

Kenga Ime

Netët E Klipit Shqiptar

Zhurma Show

Tags: Nota-Fest, Fest Nota, Nota E Art, Nota E Arte, Fest Nota E Arte, Maqedoni, Shkup


Komente mbi këtë artist