A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Notis Sfakianakis

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  10
  • Vendlindja:
  • Athine 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Greqi 
  • Mosha:
  • 59 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Akrepi ♏
BIOGRAFIA: Notis Sfakianakis është një këngëtar i huaj i njohur. Panagiotis "Notis" Sfakianakis (Greek: Νότης Σφακιανάκης) is a Greek singer of laïko music, who is one of the most commercially successful artists of all time in Greece and Cyprus. Sfakianakis began his career in 1985, opening at nightclubs for other artists. He was discovered by Sony Greece and released his debut album Proti Fora (1991). For his second album Eisai Ena Pistoli (1992), he moved to Minos EMI. While his first three releases were com...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Zafer Peker

Mijares

Pablo Alboran

Mabel Matiz

Alexander Rybak

Kubat

Muhabbet

Ben Moody

Mahsun Kirmizigul

Ferdi


Tags: Notis Sfakianakis

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019