Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Nrg Band

Tags: Nrg Band, N.R.G. Band, N.R.G Band, Besnik Caka, Besniku, Energji Bend, Besnik Qaka, Nrg

Nrg Band është një grup muzikor shumë i njohur, që këndon muzikë pop. NRG Band u themelua gjatë vitit 2000 nga tre vëllezërit - Qaka, me bashkangjitjen e Besnikut (vokal dhe tupana) dy vëllezërve të tij, Arbenit (gitarë) dhe Metit(bas), që të dy deri atëherë, anëtarë të ish grupit Dora D’Istria. Arbeni e Meti si Dora D’istria, në vitet 1992-93, u paraqiten në disa rock festivale me disa shokë muzicientë, si Boom Festivali – në Mitrovicë, dhe Rock Festivali – në Pejë. Në vitin 1996 ata realizuan inçizimin e parë –...

>> Lexo gjithë biografinë >>


  • Nrg Band ka këto rrjete sociale:
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  80

Nr. 4: Ashtu Sikur Dje (2011)

Nina (2009)

HallabatanaBalkanbooty
Ta Du Majmunin
Rina Rina
Mos U Nal
Thirrem
As 1 Si Ti
Ashtu Sikur Dje
Ajo M'kalli
Drenushë
Qike Per Dreq

» Dërgo Një Këngë »

Përkthime 
teksteshqip.com © 2007 - 2017