Më mbaj mend (për 1 muaj)

NRG Band - Eja Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  5

Qdo Dit, Te takoj
njeri tjetrit pran ne i kalojm
edhe pse ngurroj
te dy e dimi se qka kerkojm
Pranget, kam perballe
fshetaz ti me qesh e me shikon
qka te pengon valle
nuk e kam te qarte se qka te ndalon

Eja ti tash dhe mos u mendo
mos ngurro vash shum mir e di se qka do
mos fol asgje flas une dhe per ty
mos pyt perse kjo nat eshte veq per ne te dy

nuk e kuptoj qka me qendron ne mes
te kam thene qe 10 vjet une nuk te pres
nuk e di as arsyen pse e ndjen kete
te duket histori nuk eshte vetem loj
me lejo te tregoj qe hajgare spo muj
fillo punen vetem angesa do te degjoj
po mos e tepro ke kujdes qka po flet
se ti sje femra e fundit ne kete planet
e vertet sikur 1+1 qe bejne 2
mos mendo qe qdo gje do ta bej per ty
por e di qe bashk mund te kalojm me mir
keshtu qe plotesoja vetes kete deshir
seshte veshtir aspak me beso
beje hapin e par mos u frikso, Provo
per 1 min mendjen e madhe largoje
refrenin e kesaj kenge degjoje

Eja ti tash dhe mos u mendo
mos ngurro vash shum mir e di se qka do
mos fol asgje flas une dhe per ty
mos pyt perse kjo nat eshte veq per ne te dy

pse nuk ke guxim
nuk e di qfar te frikson ty
ndrroje at qendrim
me jep nje shenj me dor ose me sy
me thuaj veq 1 fjal
qdo gje tjeter une do te rregulloj
asgje sdo te me ndal
le te marr fund pergjithmon kjo loj

Eja ti tash dhe mos u mendo
mos ngurro vash shum mir e di se qka do
mos fol asgje flas une dhe per ty
mos pyt perse kjo nat eshte veq per ne te dy}2.


Ky tekst u dërgua nga Monst3r.NRG Band
Publikimi: 01/12/2004


NRG Band - Eja
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Eja".
3. Video është e këngës "Eja", por nuk këndohet nga NRG Band.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga NRG Band:


Komente 0