Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nuri Gjuzi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2
 • Vendlindja:
 • Tirane 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Shqipëri 
 • Mosha:
 • 60 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Akrepi ♏
BIOGRAFIA: Nuri Gjuzi është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore e Shqipërisë së mesme. Nuri Gjuzi Lindi me 22-11-1960 ne Tirane. Nuriu filloi te kendoje qe ne moshe te reh ku ka mare pjes ne shume evente koperative me pas mori pjese dhe ne ansamble te shtetit duke organizuar koncerte ne cdo rreth te shqiperise ashtu dhe jasht saj, Kosove Maqedoni dhe neper Europe. Nuriu Gjuzi lindi ne Tirane dhe eshte nje nder 100 familjet tiranase ku dhe kan shkruajtur libra e gazeta per te. Nuriu ka mar pjese edhe ne evente familjare si dasma, d...

>> Lexo gjithë biografinë >>


I ati i

Vani Gjuzit

Komente

Asnjë KomentKenge Te Shqiperis Se Mesme Popullore (2000)


  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Xhavit Dedej

Bashkim Alibali

Dashnor Diko

Gjergj Leka

David Tukiçi

Joe Artid Fejzo

Arif Vladi

Leonard Bombaj

Hysni Alushi

Nazmi Belica

Tags: Nuri Gjuzi


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet