Më mbaj mend (për 1 muaj)


Nusret Kurtishi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  82
 • Vendlindja:
 • Shkup 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Maqedoni 
 • Mosha:
 • 31 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Peshorja ♎
BIOGRAFIA: Nusret Kurtishi është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo ilahi. Nusret Kurtishi i lindur në një familje me hafizlerë dhe hoxhallarë, këndimin e ilahive siç janë tash më të njohura në opinion i fillojë që nga viti 1999 në xhaminë e lagjes dizhon të Shkupit ku dhe ka shërbyer Babai i tij hafiz Sejdi ef. Kurtishi si imam 9 vjet me rradhë. ishte pikërisht Babai i cili me talebet e xhamisë organizonte tribuna, programe fetare dhe nga atëherë ka filluar të këndoj me grupin e xhamisë ku deri më sot ka aritur të rea...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Komente

Asnjë KomentLarg Vatanit (2018)


  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Kartolina (3)

0
0
0

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY


Artistë Të Ngjashëm:

Nisret Krasniqi

Florent Iseini

Tafa

Fikret Dauti

Enes Seferi

Shpresim Zylbehari

Dj Nago

Argeton Dervishi

Adhurim Deari

Lindon Berisha

Tags: Nusret Kurtishi


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet