Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nusret Kurtishi - Jeta Pas Vdekjes Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  19

Kur te dal shpirtiiii
prej trupit te mjerr
ah un po ndahem
do t'thot njeher

Ne dyshek leshuaaar
sheh veten e tiiij
fshehtsi jan mbledhur
familja e tij

Tri her do t'theras
i vdekuri i mjer
po ne se ndegjojm
at ze te prer

Lutet dhe thot per zotin e verteeet
ujin qe me lani
t'mos jet i nxehte

Se un e kam trupin
shum te munduar
Nga Meleku i Vdekjes
porsa kam shpetuar

Kam dhe ndjenje trupi
leht me ferkoni
shum ju lutem une
mos me dermoni

Sikur ta ndegjonte
zerin njerzia
shpirt nuk dot mbetej
vdesin gjithsija

Trupin e atij shpirti
sikur ta veshtroj
nje Melek vjen
do ta kuvendoj

Trupin tend te vdekur
a e sheh i thot
vall si jetove
ti ne ate bot

Obligimet qe duheshin
vall a i punovee
Apo me gjynahe
jeten ti e coveee

Ne tabut e vemee
ne varr duke cuar
Mbi tabut i vjen
shpirti ti i shquar

O njeri me friken
ti me zi po je
dynjas se shkret
Mbrapa ti i rree

Ja falin namazin
pasi e ngrejm
ne varr e mbulojm
ikim e lejm vet

Ah mjerrii me dhe
e mbulojm
Sikur ta shihnim
Ku dhe ne dot shkojm

Vllezer te vertet te gjith ju po shkoni
Te gjith ju po ikni
Por mua mos me harroni

Ku eshte dashuriaaa
Me para qe kishim
Ku jan edhe fjalet
E embla qe flitshi

Babi im ku eshte
sa fort qe me donteee
Ku eshte edhe nena
qe pa mu sduronte

Ne shtepi t'mos ishaa
ne der do te dilte
Ajo at naaat
Pa gjuumm dot ishte

Ne varrin e erret
Ah qe u futa unee
Trupin e kam t'zhveshur
Qefin kam unee

Sa isha i gjall
ne jeten e shkuar
Me njerez te mirr
Rija i nderuar

Asnjeri nga shoket
si din hallet e mija
Si qenka kjo vdekja
Nuk din njerziaa

Ne jeten e shkuar
Allah pejgamber kujtovaa
Cdo gje qe ke mir
Atje e mesova

O Zoti im i dashur
Falna me iman
Ne varrin e erret
Ta gjejm at Kuran

Nga te gjithat tligat
na shpeto ti vet
Ne shtepin e varrit
Na nderro per jet
Ne shtepin e varrit
Na nderro per jet


Ky tekst u dërgua nga Besimtari

Nusret Kurtishi - Jeta Pas Vdekjes
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Jeta Pas Vdekjes".
3. Video është e këngës "Jeta Pas Vdekjes", por nuk këndohet nga Nusret Kurtishi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Nusret Kurtishi:


Komente 0