TEKSTESHQIP

Nusret Kurtishi
Sa Fort Jena Gzue
Lyrics

O nana e baba sa fort na jan gzue
Ket djalin mat mirin Po dojn me martue 2x

O kan thirr miq mor sa shum mysafire
O po e bojkan dasmen me njerez te mire2x

O kengetart mor ja kan nis po knojne
O qiftit ri mor shnet po mi urojne
2x

O e knojm dhandrrin qysh e kem zakone
O u trashegofshin mor per jet per gjithmone 2x

O i zoti shpis mor po bon muhabete
Ani naj qet kafet mar me sherbete 2x

O ska ma gzim mor edhe ma shyhrete
O me qu dasmen me renin e vete

O ska ma gzim mor edhe ma shyhrete
Ani jem shqiptar mor dhe ja kem adete
2x