Më mbaj mend (për 1 muaj)

O.T.R. - On Top Of The Rest Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  13

intro:
ik ik ik ik, otr, Run Run Run
jo otr, ik ik ik
otr, ik se erdhen otr

noizy:
se mendova ne ket moshen qe do kisha dal i pari
se mendova qe gjith gishtat kto i kishe vec per jarin
s'me besoni kur i thoja, qe di verrale shqiptari
vec qe kisha lindur, nga shqiponja une ndjeha ma krenarin
e verteta eshte qe kam vu gurdiellin
sa fillun te vuajn, ne ketuar, qe kendojn me mua
s'mun te luajn, ne vetuar, me gjith zemrat
qe qe shpejte dojn shuajn, dhe me lojat e pa ligjmin e filluar qe te luajn

jr:
ku mendoni, siq te bonim, qe patonat s'ishte faji
jo ne qe na lind ishim te bar per nena edhe emrat
kur na ngjonin, shpejt u zbraste e gjitona
do merrni hap, derdhim gjake, edhe flaje bojm gjithtona
shume shpejt u rritem, neper lodra na spendonim
ne u beme te pakapshem edhe femrat na ngacmojn
neper lagjet me gangstera, ne filluam diktatorim
qe ti ngrinim vlerat tona, sa me shpejte e kerkoni

noizy:
se shqiptari nuk duronte, asnjeri ta ofendonte
si termeti permbi tok, per rreth cdo gjo ta shkatarronte
isha vet e nuk e di, po si jam marr me polici
deri n'vdekje otr, s'ma han ***, kush je ti

refren:
ne kerkim me otr, neper kry me otr
neper lagjet e rrezikshme, ja te ndodhet otr
gjithashtu edhe ne paka, gjithashtu me ne s'mendojn
otr kudo qe c'ke, me shum zemra do lendojm

noizy:
ishim mbledh urran nenban, ky tusak e ky shkodran
ishim dhe disa dibran, bashk me to edhe kuksjan
aty ishin dhe tironcet, bashk me to edhe beraten
krytiuajm otr, dhe asnje s'pervote shansen
femrat vecse bieni rrotull parasisht na iken
zemrat i perdorni, vec per emer nuk na mbini
nasa femrat sepse kishim vajzat tona shqipetare
dhe nuk bonim asnje tjeter me kte tjetren, vetem tona te verteten

jr:
u tregova, kokes futem, i vendosur te mos tallesh
asnjeri isht i imi, dhe u bera i percosur
kush esht futur ne kte loj, te na prit i armatsour
ne ka hap, per ta marr, ne kto lej gjithcka gjakosur
edhe rruget kur do dal, i vetem nuk jam
otr, hajde ktu qe ta bojm bam bam
mo mir me tekste me humb, deri n'kok po leshoj
se kto fjal, sikur t'hedhesh nje bomb

refren (x2):
ne kerkim me otr, neper kry me otr
neper lagjet e rrezikshme, ja te ndodhet otr
gjithashtu edhe ne paka, gjithashtu me ne s'mendojn
otr kudo qe c'ke, me shum zemra do lendojm

jr:
tani kemi mbetur, ne ket loj tre gangstera
shume her kemi luftuar, si te ishim mukeltjerat
urrejta nga te tjerat, gjithmon na vijn te dera
nuk ja vjen me tipin tuaj qe ta ndjejm

noizy:
kur te tjerat ne na shohin, kujtojn sapo jemi zgjuaj
esht gjithcka nga fucking weed, qe ne kemi konsumuar
mikrofonin kur e marr, un kam per ta dorzuar
jemi otr soldiers, dhe asnje per tu harruar
mos na mbeti qeth pashtuar, shoket ka pa lenderuar
mos na mbeti qe per tane, q'esht nje pune sa kam lene
gjasht me shejnja kam lenduar, dhemb disa sa kam shkatrruar
se kujtonim ditet qe na shkuan, aj gjith kohen tu gabuar

refren (x2):
ne kerkim me otr, neper kry me otr
neper lagjet e rrezikshme, ja te ndodhet otr
gjithashtu edhe ne paka, gjithashtu me ne s'mendojn
otr kudo qe c'ke, me shum zemra do lendojm

noizy:
ne shum hani *** se un jam, cun punari
afersisht kur vij me dal, qysh kryhen rreshtit jam i pari
un gjithmon kam qen i pari, e akoma jam i pari
mc noizy n'otr, asnje loj s'ka me j.r-in

j.r:
tani erdhi koha ti jap buken ktij tregimit
se kur hijm, se ku pijm, dhe kur ham ju e dini
kaloni andej, nese ju pelqen treshtimi
po shikojm, se kur t'me part do e humbni shpejt guximin

outro:
pa pa pa pa, otr, yeah
yeah, yeah...


Ky tekst u dërgua nga Norche Otr Menofken Pwned   shkodrani   DeNo1O.T.R.
Publikimi: 17/04/2005
Festivali: Top Fest 2


O.T.R. - On Top Of The Rest
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "On Top Of The Rest".
3. Video është e këngës "On Top Of The Rest", por nuk këndohet nga O.T.R..
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga O.T.R.:


Komente 0