Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Ocko Vasilkovski

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9
 • Emri i Vërtetë:
 • Iordancho Vasilkovski
 • Vendlindja:
 • Shkup 
 • Mosha:
 • 35 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Ocko Vasilkovski është një autor këngësh i njohur. Iordancho Vasilkovski was interested in music in his childhood and he attended the music school in Skopje, majoring in classic guitar. He composed his first composition when he was 14. The song was for the famous Macedonian female group called "XXL". Immediately after that he started working with many other singers and composers from different countries, like : Albania, Croatia and Serbia. In 2012 he started working with Turkish and Israeli artis...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

Artistë Të Ngjashëm:

De Vox

Faruk Banjska

Edmond Veizaj

Astrit Halimi

Dastid Latifi

Granit Gashi

Gridi Kraja

Besar Likaj

Valter Beqo

Edlir Begolli

Tags: Ocko Vasilkovski, Iordancho Vasilkovski


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet