Më mbaj mend (për 1 muaj)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  6
  • Vendlindja:
  • Londër 
BIOGRAFIA: Oda është një grup artistësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop-rock. Grupi "Oda" është formuar në vitin 1994 në Londër dhe është një Rock Band shqiptar i Viteve '90. Grupi “Oda” eshte nje prej rock bendeve kosovare me te pelqyera. Qe nga viti 1998 kur edhe u publikua albumi i fundit, i titulluar po me kete emer “1998”, grupi u shpernda ne te kater anet e botes, duke lene pas vete hitet e pavdekshme te cilat i shoqeruan adhuruesit e tyre deri me sot. Anëtarët e Grupit "Oda" kanë qenë (pothuajse të gjithë ish-anë...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Ish-Anëtar i grupit

Florent Boshnjaku

Ish-Anëtar i grupit

Asdren Rrahmani

Komente

Asnjë Koment1998 (1998)

Rrugë E Mbarë (1995)


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

6

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY


Artistë Të Ngjashëm:

Ngroba

Gjurmët

Shook

Djemt E Drinit

Qelbanix

Votra

Asgje Sikur Dielli

XXL Band

Humus

Bon Bon Band

Tags: Oda, Grupi Oda, Dukagjin Lipa


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet