Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Odeta Dervishi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  69
  • Vendlindja:
  •  
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 45 Vjeç
BIOGRAFIA: Odeta Dervishi është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne dhe popullore dasmash. Në Dhjetor 1992, Odeta Dervishi merr pjesë në Festivali i 31-të në RTSH me këngën "Po Kjo Nga Erdhi". Në Nëntor 1999, Odeta Dervishi merr pjesë në Nota Fest 1999 me këngën "Eja Me Ne". Në Qershor 2003, Odeta merr pjesë në PoliFest 2003 me këngën "Dua Te Vallezoj". Në vitin 2004, Odeta Dervishi publikon albumin "Me Pelqen"....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtareMe Pelqen (2004)


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Drita Musliu

Shqiponja Muhaxheri

Valbona Mema

Inis Gjoni

Alisa Baraku

Valbona Xeka

Alma Bektashi

Elinara Shehu

Hirushe Xhemali

Ermira Kola

Tags: Odeta Dervishi, Odeta


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet