Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ogi
  • Emri i Vërtetë:
  • Ajaz Limani
  • Vendlindja:
  • Zheger 
  • Mosha:
  • 27 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 13 Prill 1993
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♈ Dashi
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  75
Këndon kryesisht: hip-hop

Ogi është këngëtar i njohur. Emri i tij i vertete eshte Ajaz Limani. Pak para luftes, ne vitin 1998, OGI me familjen e tij u larguan nga Kosova. Për shkaqe sigurie dhe per nje jete me te mire, OGi dhe familja e tij shkon drejt Zvicres, pikerisht ne Obfelden (komuna e Zürich).

Nuk osht e para her qe na pruni Babai jon ne Zvicër, sefte jom kon ne vitin 1995 me vetem 2Vjet, pak mavon na fali Zoti edhe ni Vlla te vogel Armend Limani.

Pse me quajn krejt ( OGI )?
Emrin e shkurt ma la Vllavi jem i madhi Ajvaz Limani i njohur si ( Ajvi ) kur Jetojshmi ne Zhegër domethon prej Vitit 1996 mu um ka met ( OGI ).

Gjithkush prej Familjes tem po edhe krejt qe me njohin vertet pi ne Thminin tem edin vetem ket emrin tem te shkurt ( OGI ) dhe me thirrin ashtu.

Më datë 12 Prill 2017, nje Dit para Datelindjes publikon videoklipin "Ogi Ogi".

Më datë 14 Shtator 2017, Ogi publikon videoklipin "Hijën". Videoklipi u prodhua nga Biggy Image.

Më datë 30 Shtator 2017, Ogi publikon videoklipin "My Lady". Teksti u shkrua nga vetë Ogi. Videoklipi u prodhua nga Biggy Image.

Më datë 7 Nëntor 2017, Ogi publikon videoklipin "E Du".

Më datë 4 Korrik 2018, Ogi publikon videoklipin "Labirint".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  NoClue  

Komente

Asnjë Koment

Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Profili

Snapchat

Shto profile

të tjeraKomente mbi këtë artist