Më mbaj mend (për 1 muaj)

Olgera Lleshaj - Zemër  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Pjesëmarrëse në

Celësi Muzikor 8

Komente

Asnjë Koment

23/04/2014

2014-04-23T19:42:30+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Zemër" kënduar nga Olgera Lleshaj.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Olgera Lleshaj i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Dhurata Dora - Zemër

[Dhurata:]
Ti je fajtor
që zemrën ma ke thy,
zemrën ma ke thy,
oh zemren ma ke thy

[Soolking:]
Tu n'y crois pas mais
j'sais que t'es ma future
Ouais t'es ma future,
j’sais que t'es ma future

[Dhurata:]
Zemër oh zemër,
pse ti tash po qan
për dikan që të ka lan

[Soolking:]
Zehma, je fais pas zehma
Serais-je capable d'oublier
si tu n'es plus là

Là, ça n'avance pas, avec un air innocent
Tu m'dis ça : "Ah, c'est comme ça?"
J'vais pas t'forcer, pour toi
J'ai quitté mon passé mes laupes-sa et tu le sais

[Dhurata:]
Baby, thought you loved me crazy
Thought you loved me crazy
Po ti m'dole shumë fake

[Soolking:]
Baby, pourquoi c'est jamais assez?
Des efforts, j'en ai fait mais j'en ferai pas à vie

[Dhurata:]
A t'kujtohet
M'the: "Beso! Beso!"
Unë t'besova ty
M'the: "Beso! Beso!"
Qysh me t'besu ty?

[Soolking:]
Ouais, c'est que des mots mais c'est véridique
J'te parle du cœur et le cœur ne sait pas mentir

Si j'm'en vais, t'auras plus d'prises de têtes mais p't-être qu'on s'reverra, rababa, yah, bah
Tu m'diras que personne n'est parfait, on s'est juste loupés, yah, yah, yah

[Dhurata:]
Ti je fajtor
që zemrën ma ke thy,
zemrën ma ke thy,
oh zemrën ma ke thy

[Soolking:]
Tu n'y crois pas mais
j’sais que t'es ma future
Ouais t'es ma future,
j’sais que t'es ma future

[Dhurata:]
Zemër oh zemër,
pse ti tash po qan
për dikan që të ka lan

[Soolking:]
Zehma, je fais pas zehma
Serais-je capable d'oublier
si tu n'es plus là

[Dhurata:]
Harrove ti, harrove ti
Harrove ti se ça kena pas na t'dy
Harrove ti, harrove ti
Harrove ti që unë mirë jam

[Soolking:]
Ah ouais, t'es décidée, c'est décidé j’vais plus céder à tous ces mensonges maquillés
Ah ouais, la vérité, la vérité c’est pas une vie de te regarder me quitter

[Dhurata:]
ça ki ti ma shumë se unë?
ça ki ma shumë se unë?
Unë kam dashni e ti rrena shumë
ça ki ti ma shumë se unë?
ça ki ma shumë se unë?
Ki mu ni vetë se ti pa mu more fund

Ti je fajtor
që zemrën ma ke thy,
zemrën ma ke thy,
oh zemrën ma ke thy

[Soolking:]
Tu n'y crois pas mais
j’sais que t'es ma future
Ouais t'es ma future,
j’sais que t'es ma future

[Dhurata:]
Zemër oh zemër,
pse ti tash po qan
për dikan që të ka lan

[Soolking:]
Zehma, je fais pas zehma
Serais-je capable d'oublier
si tu n'es plus là

[Dhurata:]
Eh lelele lele
Se tash po vjen era dashni e re
Unë ta bona...

[Soolking:]
Lelele lele
est-ce que c'est fini ou est-ce qu'on repart en balade, toi et moi?

Foli - Zemër

hey dj play this track for her....jasha

FoLi
zemer hajde t'shoh un ty ne shtrat
valavitmi bashk 24/7
e di qe ndjenja ke
vetem sonte mos me le
se gjithmon me thoje me i mire je
sonte ta deshmoj ye ye yeah
buzt e tuatrupin tim robrojne
eja loqk sonte naten ta kalojme
si romeo dhe xhuljeta sonte nata na bashkon
pa ndjenja sonte babyshkojm me at dhome baby
atmosfera high dj tonight she's mine dj
im so sure she want it want it
come on girl just do it ....

Ref:Sait 2x
hajde ti zemer
ti shijoj buzet
ta prek un trupin
ti lemoj duart
ti zemer tani
u largove m'le n'vetmi...

FoLi- The king of the sax goo...
FoLi
ajde zemer shake it shake it
dridhe nmaksimum come on just do it
e di qe edhe ti do
eja zemer mos u mendo
me tranove dhe robrove...
shpirtit flaken desh ja nxorre
ket shanc ti shfrytzoe
naten ta kalojm bashk ti provoje
e di qe po tpelqej e di sakt ti cka don
ti e ben shum hot baby
ne e bejm shum hot lady
avantura jon u know
1 nat dashuri let's go
nuk e do ket zemer zemer
se je vec nje femer femer...

Ref:Sait 2x
hajde ti zemer
ti shijoj buzet
ta prek un trupin
ti lemoj duart
ti zemer tani
u largove m'le n'vetmi...

FoLi : the king of the sax goo...

Elina Duni - Zemër

Seç m’u dogj kjo zemër e shkreta
këtu në vetmi.
N’errësirë më kaloi jeta
ju o shokët e mi.

Qaj zemër mos pusho
digju, digju ti shpirti im
ditë e natë po tretem në vaj
s’kam njeri hallin t’ja qa.
Qaj zemër o
Digju zemër o

M’ka marrë malli për nanën time
ju o shokët e mi.
Se m’ka rrit me shumë mundime
veç ta shoh me sy.

Qaj zemër mos pusho
digju, digju ti shpirti im
ditë e natë po tretem në vaj
s’kam njeri hallin t’ja qa.
Qaj zemër o
Digju zemër o

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Olgera Lleshaj:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet