Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Olsa Spata Ballguri
  • Vendlindja:
  • Vlorë 
  • Mosha:
  • 34 Vjeç
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  13
Këndon kryesisht: pop

Olsa Spata Ballguri është këngëtare. Olsa ka një lidhje të hershme me muzikën, duke mos iu ndarë asnjë çast, pavarësisht se studimet i ka kryer për gjuhë të huaj. Ajo është pjesëtare e një grupi muzikor në qytetin e Vlorës, ku i fejuari i saj është kitarist.

Në vitin 2004, Olsa Spata Ballguri merr pjesë në Ethet E Së Premtes 2.

Në Dhjetor 2004, Olsa Spata merr pjesë në Festivali i 43-të në RTSH me këngën "Pritje".

Në vitin 2014, Olsa Spata Ballguri ishte finaliste në The Voice Of Albania 4. Një këngëtare me përvojë, por në “The Voice” vjen që t’i japë një formë akoma më profesionale zërit të saj.

Më datë 28 Prill 2015, Olsa publikon videoklipin "Fly With Me".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Finaliste në

Voice Of Albania

Pjesëmarrëse në

Ethet E Së Premtes

Profili

Facebook

Shto profile

të tjeraKomente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet