A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Olta Boka

Choose star rating

Rating:  4.6 / Votes cast:  57
  • Origin:
  • Tiranë 
  • Residence:
  • Shqipëri 
  • Age:
  • 27
  • Zodiac sign:
  • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Olta Boka is a popular singer of Pop music. Ajo u be e njohur me kengen "ZEMREN E LAME PENG", me te cilen u paraqit ne Eurovisionin 2008 ne Beograd te Serbise. Olta Boka me kete kenge hyri ne zemrat e popujve te Evropes. Ka mbaruar studimet per Drejtësi. Në vitin 2007, Olta Boka merr pjesë në Ethet E Së Premtes 4. Në Dhjetor 2007, Olta Boka merr pjesë në Festivali i 46-të në RTSH me këngën "Zemren E Lame Peng". Në Nëntor 2009, Olta Boka merr pjesë në Kënga Magjike 2009 me këngën "...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Reshit Boka

(Her father)

Stiv Boka

(Her brother)

Eurovision

(Finalist)

Ethet E Së Premtes

(Contestant)

Instagram

Account

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Zaimina Vasjari

Enxhi Nasufi

Erga Halilaj

Marjeta Billo

Xhesika Ndoj

Selma Bekteshi

Sabina Dana

Linda Sadiku

Adalena Seferi

Kamela Islamaj


Tags: Olta Boka, Eurovision

Olta Boka in e-Cards:

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019