A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Olta Boka
  • Origin:
  • Tiranë 
  • Residence:
  • Shqipëri 
  • Age:
  • 27
  • Birthday:
  • 13 September 1991
  • Zodiac sign:
  • ♍ Virgjeresha
Choose star rating

Rating:  4.6 / Votes cast:  54
Music genres: Pop

Olta Boka is a popular singer. Ajo u be e njohur me kengen "ZEMREN E LAME PENG", me te cilen u paraqit ne Eurovisionin 2008 ne Beograd te Serbise. Olta Boka me kete kenge hyri ne zemrat e popujve te Evropes. Ka mbaruar studimet per Drejtësi.

Në vitin 2007, Olta Boka merr pjesë në Ethet E Së Premtes 4.

Në Dhjetor 2007, Olta Boka merr pjesë në Festivali i 46-të në RTSH me këngën "Zemren E Lame Peng".

Në Nëntor 2009, Olta Boka merr pjesë në Kënga Magjike 2009 me këngën "Jepu Me Zemer".

Në Dhjetor 2009, Denisa Macaj & Olta Boka marrin pjesë në Festivali i 48-të në RTSH me këngën "Aria".

Në Nëntor 2010, Olta Boka merr pjesë në Kënga Magjike 2010 me këngën "Mbeti Nje Brenge".

Në Nëntor 2011, Olta Boka merr pjesë në Kënga Magjike 2011 me këngën "Anna".

Në Nëntor 2013, Olta Boka merr pjesë në Kënga Magjike 2013 me këngën "E Fundit Tango".

Në Maj 2014, Olta Boka merr pjesë në Top Fest 11 me këngën "Ti Me Ke Mua", në bashkëpunim me Erik Lloshi.

Më datë 5 Gusht 2016, Olta Boka publikon videoklipin "Rri Edhe Pak". Muzika e këngës u punua nga Irkenc Hyka, teksti u shkrua nga Olti Curri.

Më datë 23 Nëntor 2017, Olta Boka publikon videoklipin "Atij / Asaj", në bashkëpunim me Stiv Boka. Muzika e këngës u punua nga Irkenc Hyka, teksti u shkrua nga Petro Xhori. Videoklipi u prodhua nga Foxesfilm.

Më datë 6 Gusht 2018, Olta Boka publikon videoklipin "Pa Faj". Muzika e këngës u punua nga Irkenc Hyka, teksti u shkrua nga Petro Xhori, ndërsa për orkestrimin u kujdes Dj Jojo.

» Edit Bio »

» Song Lyrics »

Reshit Boka

(Her father)

Stiv Boka

(Her brother)

Eurovision

(Finalist)

Ethet E Së Premtes

(Contestant)

Instagram

Account

Add New

Official Profiles


More news about Olta Boka »
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019