Olta Selimi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  36
  • Vendlindja:
  • Gjilan 
  • Mosha:
  • 14 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Luani ♌
BIOGRAFIA: Olta Selimi është një këngëtare dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo për fëmijë/junior. Vjen nga qyteti i Gjilanit vijon mesimet ne shkollen fillore "Thimi Mitko" eshte nje nxenese e shkelqyeshme. Olta ka nje ze madheshtor eshte nje vajze me shum talent luan ne instrumentin e pianos dhe suksesi e ka percjellur ne çdo hap. Ka marre pjese ne shume festivale dhe eshte nderuar me shume çmime: - Ne festivalin "Gezimi Yne" ne Presheve ka marr çmimin e trete; - Ne festivalin "Femijet e gezuar" ne Ferizaj, Deputantja me e mire; - Ne f...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Pjesëmarrëse në

Voice Of Albania

Shto profile

zyrtare



    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »



Artistë Të Ngjashëm:

Blerona Hajdini

Alisa Papa

Kristiana Veshaj

Edonisa Kelmendi

Eda Maliqi

Pranvera Ismaili

Lina Demiri

Lorena Rusinovci

Ajfer Aliu

Enea Jakupi


Tags: Olta Selimi

Krijo Një Kartolinë