A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Choose star rating

Rating:  3.8 / Votes cast:  44
  • Origin:
  • Durrës 
  • Residence:
  • Shqipëri 
BIOGRAFIA: Olti Curri is a very famous songwriter. Olti Curri nuk është vetëm një autor i teksteve të këngëve, por edhe moderator në TopAlbaniaRadio dhe opinionist. Ka lindur në Durrës dhe jeton në Tiranë. Duket se gjen fjalët perfekte për baladat. Tekstet e tij, të sjellë në zëra të mrekullushëm të këngëtareve tona, janë bërë hite për zemrat e lënduara, për zemrat e dashuruara, për ato të rigjetura, të rilindura. E gjitha kjo është falë punës, por edhe falë intuitës që ai ka si nje konsumator ...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Instagram

Account

Add Official

Social Accounts

More Songs

Loading... Please wait
See MoreRelated Artists:

Agim Krajka

Alfred Kaçinari

Limoz Dizdari

Alfred Sula

Aleksandër Peci

Pandi Laço

Alban Furtuna

Shpëtim Saraçi

Osman Mula

Nikolla Zoraqi


Tags: Olti Curri

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019