Olti Marku
Olti Marku
Olti Marku
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: pop klasike
Olti Marku është këngëtar i njohur. Olti Marku ka studiuar per kanto edhe pse fillimet e tij me muziken datojne qe ne femijeri. Ajo zhvillon aktivitetin e tij artistik me se shumti ne muziken klasike, por pa iu shkeputur dhe asaj moderne.

Në vitin 2005, Olti Marku merr pjesë në Ethet E Së Premtes 3.

Në Nëntor 2008, Olti Marku merr pjesë në Kënga Magjike 2008 me këngën "Rob I Saj".

Më datë 26 Gusht 2009, Olti Marku publikon videoklipin "I Vetem S'do Te Jem". Me këtë këngë, Olti Marku merr pjesë në Top Fest 6 në vitin 2009.

Në Maj 2010, Olti Marku merr pjesë në Top Fest 7 me këngën "Te Ndiej Kudo".

Në Nëntor 2010, Olti Marku merr pjesë në Kënga Magjike 2010 me këngën "Disa Dite Me Pare... Lola".

Në Maj 2012, Olti Marku merr pjesë në Top Fest 9 me këngën "Dimer Pa Ty", me kompozim te tijin dhe tekst te Stine.

Në Maj 2013, Olti Marku merr pjesë në Top Fest 10 me këngën "Per Ty".

Më datë 13 Shkurt 2015, Olti Marku publikon videoklipin "Zemren Ta Fal".

Më datë 17 Prill 2016, Olti Marku publikon videoklipin "Vetem Nje Nate".

Më datë 24 Mars 2017, Olti Marku publikon videoklipin "S'po M'don", në bashkëpunim me Erik Lloshi.

Më datë 28 Mars 2018, Olti Marku publikon videoklipin "Dashuri Zemre". Muzika e këngës u punua nga Edlir Begolli, teksti u shkrua nga Edlir Begolli. Videoklipi u prodhua nga MAX Production.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0