Më mbaj mend (për 1 muaj)

Orgesa Zaimi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  90
  • Vendlindja:
  • Polican 
  • Mosha:
  • 35 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Luani ♌
BIOGRAFIA: Orgesa Zaimi është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe pop-rock. Orgesa Zaimi eshte nje kengetare mjaft e njohur e muzikes moderne shqiptare. Orgesa Zaimi është nga të paktat këngëtare rock në vend, e cila me zërin e saj dhe stilin retro të look-ut, ka bërë për vete publikun brenda dhe jashtë vendit. Zaimi është prezantuar në publik jo vetëm përmes muzikës me këngë, videoklipe, pjesëmarrje në gara muzikore dhe me të kënduarin live në ambiente të ndryshme në kryeqytet, por edhe si prezantuese përmes emisionit t...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Pjesëmarrëse në

Ethet E Së Premtes

Faqja

Zyrtare

Profili

Twitter

Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Komente

6 🔥Brand New Day (2014)

★★★★


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Kartolina (2)

15
5

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY

Artistë Të Ngjashëm:

Flaka Krelani

Albana Mesuli

Greta Berati

Aurora Ndoj

Emmy

Habibe Ostreni (Bibe)

Ertila Koka

Shamsah

Valbona Zhuleku

Entela Zhula

Tags: Orgesa Zaimi, Orgesa Zajmi, O.Z., Oz


Komente mbi këtë artist


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet