Orgesa Zaimi
Orgesa Zaimi

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

  • Vendlindja:
  • Poliçan
  • Mosha:
  • 38 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 25 Korrik 1985
  • Horoskopi:
  • ♌ LuaniBiografia

BIOGRAFIA: Orgesa Zaimi është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe pop-rock. Orgesa Zaimi eshte nje kengetare mjaft e njohur e muzikes moderne shqiptare. Orgesa Zaimi është nga të paktat këngëtare rock në vend, e cila me zërin e saj dhe stilin retro të look-ut, ka bërë për vete publikun brenda dhe jashtë vendit. Zaimi është prezantuar në publik jo vetëm përmes muzikës me këngë, videoklipe, pjesëmarrje në gara muzikore dhe me të kënduarin live në ambiente të ndryshme në kryeqytet, por edhe si prezantuese përmes emisionit t...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje💿 Albume
Komente 7