Orgito Dapa
Orgito Dapa

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


  • Vendlindja
  • Tiranë
  • Jeton në
  • Shqipëri
  • Mosha:
  • 20 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 3 Prill 2003
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♈ Dashi

Biografia

BIOGRAFIA: Orgito Dapa është një këngëtar dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo etno. Studion ne Liceun Artistik "Jordan Misja" Ne Tirane. Më datë 22 Shkurt 2022, Orgito Dapa publikon videoklipin "Ledhe". Videoklipi u prodhua nga kompania TheDirectorEXH. Më datë 4 Shtator 2021, Orgito Dapa publikon videoklipin "Dashnia Ime". Muzika e këngës u punua nga Zani Loca, teksti u shkrua nga Gezim Mneri, ndërsa për orkestrimin u kujdes Samuel Kodra. Më datë 24 Qershor 2022, Xhesika Ndoj & Orgito publikojnë videoklipin "Lulija". Kë...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 0