Më mbaj mend (për 1 muaj)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  21
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Mosha:
  • 23 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Ujori ♒
BIOGRAFIA: Oriada Dajko është një shkrimtare. Poezi të ndryshme janë botuar në antologji dhe revista për të rinj në Shqipëri, Kosovë, Spanjë, në Amerikën Latine dhe SHBA. Fituese e çmimit të parë në konkursin e përmuajshëm Poetrypulse (Angli) në vitin 2017. Është renditur e pesta në një konkurs ndërkombëtar poezie për autorë të rinj nga një revistë letrare në Meksikë. Fituese e çmimit të parë për poezi në edicionin e katërt të Festivalit Letrar për të Rinj. Në edicionin e pestë të Festivalit...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »

Autorë Të Ngjashëm:

Gjuljana Marku

Xhenisa Memolla

Anida Rexha

Mersina Makollari

Flogerta Krypi

Laureta Durmishi

Silvia Hametaj

Simona Shalcanj

Dalina Shehaj

Franceska Ramadani

Tags: Oriada Dajko


Komente mbi këtë artist