Më mbaj mend (për 1 muaj)

Oriada Dajko

Oriada Dajko
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Mosha:
  • 24 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 7 Shkurt 1997
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♒ Ujori
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  40

Oriada Dajko është poete. Poezi të ndryshme janë botuar në antologji dhe revista për të rinj në Shqipëri, Kosovë, Spanjë, në Amerikën Latine dhe SHBA. Fituese e çmimit të parë në konkursin e përmuajshëm Poetrypulse (Angli) në vitin 2017. Është renditur e pesta në një konkurs ndërkombëtar poezie për autorë të rinj nga një revistë letrare në Meksikë. Fituese e çmimit të parë për poezi në edicionin e katërt të Festivalit Letrar për të Rinj. Në edicionin e pestë të Festivalit Letrar për të Rinj, fiton çmimin e parë në kategorinë prozë.

» Dërgo Korrigjime »

» Poezitë »

Punuan Biografinë:  Spahi123  

Komente

1


Komente 1