Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Orjeta Kelaj

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  80
  • Vendlindja:
  • Shkodër 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
BIOGRAFIA: Orjeta Kelaj është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne dhe popullore shkodrane. Orjeta Kelaj ishte pjesëmarrëse në “Festivali i këngës në RTSH” përgjatë viteve 1991-1992. Për shumë kohë ka kontribuar në numër të shumta koncertesh në diasporë me qëllim t’i promovoj vlerat e këngës qytetare shkodrane. Që nga viti 2003 është pjesë e çdo aktiviteti të organizuar nga qendra kulturore “Pjetër Gaci”, gjithashtu e angzhuar pranë trupes profesioniste të teatrit “Migjeni”. Në vitin 2014 në festivalin tipologjik folklorik kombëtar të k...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Babeta Shahini

Eltina Minarolli

Kamela Islamaj

Denisa Onjea

Marjeta Billo

Rezarta Shkurta

Barbana

Rezarta Smaja

Megi Zonja

Valbona Mema


Tags: Orjeta Kelaj, Orjeta Laro

Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet