Më mbaj mend (për 1 muaj)

Osman Imeraj

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  33
  • Vendlindja:
  • Prishtinë 
BIOGRAFIA: Osman Imeraj është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne dhe popullore dasmash. Në Qershor 2007, Osman Ymeraj merr pjesë në Polifest 2007 me këngën "Dua Qe Te Shoh". Në Maj 2009, Osman Ymeraj merr pjesë në Top Fest 6 me këngën "Pa Faj Te Lash". Më datë 22 Dhjetor 2010, Osman Imeraj publikon videoklipin "Te Dua". Me këtë këngë, Osman Imeraj merr pjesë në Top Fest 7 në vitin 2010. Më datë 7 Tetor 2011, Osman Imeraj publikon videoklipin "Ani". Në vitin 2012, Osman Imeraj publikon albumin "Live 2012". Më datë 26 S...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Profili

Facebook

Komente

Asnjë KomentLive 2018 (2018)

Osman Imeraj (2016)

Live 2014 (2014)

Live 2012 (2012)


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

0

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY


Artistë Të Ngjashëm:

Hala Osmanollaj

Adriatik Asllani

Mark Gojani

Laurant Halimi

Armend Shabani

Shqiprim Sylejmani

Burim Aliu

Hajrë Behrami (Hajra)

Shemsedin Jetaj

Ardian Nuraj

Tags: Osman Imeraj, Osman Ymeraj, Osmani, Osman Imeri, Osi


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet