Më mbaj mend (për 1 muaj)

Osman Shehu

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  17
BIOGRAFIA: Osman Shehu është një këngëtar i njohur. Grupi Fontana nga Kaçaniku se bashku me Osman Shehun,Lutfi Shehun,Zekirja Gashin,Naim Koxhen dhe Sadik Sadikun,u formua ne vitin 1976.Inçizimet e paraa ne RTP ishin ne vitin 1981 me kenget Shkembi i kujtimi dhe Me degjo moj me degjo,pas nje viti edhe tri kenge -Lozonjarja ,Pse me i ke pa me thuaj dhe Zgjatma doren,po ne kete vit ky grup u ndalua politikisht dhe kenget dhe Osman shehu me grupin e kishin te ndaluar aktivitetin publik dhe vazhdoi te...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë KomentShkëmbi I Kujtimit


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Viagra

Nysret Hyseni

Breaker G

Chika

Orhan Zeneli

Nusran Fera

Xhelal Xheladini

Shemi (Shemsi Bytyqi)

Alban Emiri

Burim Kastrati

Tags: Osman Shehu


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet