A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ott Lepland

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  5
  • Vendlindja:
  • Tallin 
  • Mosha:
  • 32 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Ott Lepland është një këngëtar i huaj i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Ott Lepland is an Estonian singer, who is best known as the winner of the third season of Eesti otsib superstaari. Lepland represented Estonia in the Eurovision Song Contest 2012 in Baku, Azerbaijan with the song "Kuula" placing 6th in the final. Lepland has been singing since he was a child. He released four albums with children songs in 1995 and 1996. At the moment Lepland is studying at Georg Ots' Tallinn Music School pop and jazz singing. He ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


  • Hitet e fundit:

» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Christopher Uckermann

J. Balvin

Pablo Alboran

Alvaro Soler

Jencarlos

Diego Gonzales

Alexander Rybak

Sak Noel

Muhabbet

Alfonso Herrera


Tags: Ott Lepland

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019