Më mbaj mend (për 1 muaj)


Overlord - Falja

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Falja".
3. Video është e këngës "Falja", por nuk këndohet nga Overlord.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Overlord - Falja  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Komente

Asnjë Koment

17/04/2013

2013-04-17T14:07:31+00:00[ Refren ]

- Edhe nese s'jom, prap zemra m'dhem //
- Tu kerku faLje ki me ni zonin tem //
- Kejt i kisha dhon me kthy kohen e vjeter //
- S'pata fat n'ket bot, shihemi n'boten tjeter //

[ Verse 1 ]

- Nese e ke dasht dikon e shum e ke demtu //
- E tash thell je pendu e falje do mi kerku //
- Zemra t'kan dit e nat .. me kthy kohen permas //
- Kejt i ke shkatrru .. pa e pas asni shkas //

- Por qka ndodh nese i ke humb, lutja s'vLen //
- Homie, koha ka kaLu.. kohen hiq sun e bLen //
- Qashtu po ndihna.. dhimbja shum e ron //
- Tash po bertas .. IM SORRY .. amo o von //

- Babo, edhe pse s'je me mu po t'kerkoj faLje //
- Se shum gabimet i kom bo, e tash s'po kom rrugdalje //
- Niher e pergjithmon jom ka du //
- Ku do qe je, qet faLje me ma pranu //

- Se kom gabu , e di qe engjuLL s'jom //
- E kom barr mbi shpin .. s'po flej i qet, ngom //
- Kado qe po shkoj ftyren tonde perpara e kom //
- Per her t'fundit po t'lutna ... besom //

[ Verse 2 ]

- E ti lulja n'parajsen tem, oj nana jem //
- Ka po t'shoh t'perLotur beso zemra po m'dhem //
- E di qe shum t'kqiat ti kom bo, e kurr s'jom nal //
- E di qe t'a kom kthy fjaLen .. athu a ma faL //

- Nano, qeky djali jot i keq .. tash u pendu //
- Zotit lutje i kom qu, rrugen e drejt me ma kallzu //
- Edhe pse von e kom kuptu, e di qe kom gabu //
- Nona jem, faLje jom tu t'kerku //

- Shum her ta kom thy zemren, i pashpirt jom kon //
- Me mund um ke rrit .. e di qe u kon e ron //
- E maj n'men shum m'ke kshiLLu t'kqiat mi lon //
- E di .. qe me m'pa mir, gjithqka kishe dhon //

- Kurr nuk t'harroj , pergjithmon kom me t'kujtu //
- Qit tekst po ta kushtoj, me t'kaLLzu qe shum t'du //
- Vetmia m'ka kapLu , edhe lotët mu kan shterr //
- Sa her zonin ta ni, zemra ja nis me m'therr // nana jem ..

[ Verse 3 ]

- Ey Gjysma zemres tem, e di qe t'kom lendu //
- Shum her kom ardh i pit, po prap em ki duru //
- Mekatet qe ti kom bo , veq te Zoti un i laj //
- M'fal .. t'lutna mfaL... se lotet sun pi maj //

- Jom betu qe kom mu kon i sinqert, besen e kom thy //
- Meriton lumturi ..s'du me t'pa pikLLim n'sy //
- Se e di qe sun e perbaLLon, osht shum e ron //
- Sa her t'merr maLLi per mu, kqyre vajzen ton //

- E ti drita syve t'mi.. per babin malli a t'ka marr //
- A po t'mungoj, a nashta edhe per ty jom kon barr //
- M'fal qe dhuratat per ditLindje t'kan mungu //
- M'fal qe s'um ke pas afer me t'perqafu //

- Kujdesu per mamin, se ajo ty t'don //
- Mos harro, ngoje sa her ajo t'kshiLLon //
- Babi u largu .. kujtim maje foton tem //
- Mos harro qe t'du .. gjithmon ki mu kon engjulli jem //

[ Outro ]

- Yeah .. homie.. jeta o shum e shkurt ..
.. jeta osht thjesht 1 tregim me perfundim.. ku autor je ti vet !..
.. Pra... shkruje at tregim qysh o mas miri ..
.. Qe me pas qka mi kallzu engjujve n'at bot !..


Ky tekst u dërgua nga Hekuran
Më Shumë Këngë Nga Overlord:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet