Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  4
 • Emri i Vërtetë:
 • Park Jae-Sang
 • Vendlindja:
 • Seul 
 • Mosha:
 • 42 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Bricjapi ♑
BIOGRAFIA: PSY është një këngëtar i huaj shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe dance. Park Jae-sang, i njohur më mirë me emrin e tij të skenës Psy, është një këngëtar, kompozitor koreano jugor, prodhues rekordesh dhe rapper. Psy është i njohur në vend për videot e tij humoristike dhe performancat live, dhe ndërkombëtarisht për single-in e tij hit "Gangnam Style". Pengimi i këngës "Oppan Gangnam Style" (përkthyer si "Big Brother (për një femër) është stil Gangnam", me Psy duke iu referuar vetes) u fut në The Yale Book of Quotations...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

T.I.

Massari

Arash

Sean Paul

Daddy Yankee

Don Omar

Luis Fonsi

Tito El Bambino

Tom Boxer

Sami Yusuf

Tags: Psy


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet