Pandi Zguro

Nuk ka akoma asnjë votë

(1944-2011)  
BIOGRAFIA: Pandi Zguro është një këngëtar dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë dhe klasike. Pandi Zguro, nënkolonel dhe "Artist i Merituar", (1944-2011) u dekorua nga Ministria e Mbrojtjes, pas vdekjes, me medaljen “Për shërbime të shquara”, për kontributin e tij. Në Dhjetor 1970, Pandi Zguro merr pjesë në Festivali i 9-të në RTSH me këngën "Novele Trimerie". Në Dhjetor 1970, Pandi Zguro merr pjesë në Festivali i 9-të në RTSH me këngën "Miqesi Proletare"....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Pandi Peleshi

Agim Duro

Refat Lleshi

Rbs

Ard Gashi

Ekrem Bislimi

Ralien

Fida

Lil Erdi

Gentian Muska


Tags: Pandi Zguro, Pandi Sguro