Më mbaj mend (për 1 muaj)

Paola
  • Vendlindja:
  • Selanik 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Greqi 
  • Mosha:
  • 35 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 25 Qershor 1985
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♋ Gaforrja
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  80
Këndon kryesisht: pop

Paola është këngëtare e huaj e njohur. Në 2005 ajo botoi albumin e saj të parë, "Silent", dhe pastaj u zhvendos në Athinë për të punuar me Stamatis Gonidis. Në vitin 2007 punoi me Soti Volanis në një duet me titull "Gjyshe dhe Gjysh", i cili pati sukses të madh. Në vitin 2008 ajo lëshoi albumin e saj të dytë, "Ne shkuam me të kuqe". Në vitin 2012, ajo lëshoi albumin "Be One With Me", i cili shkoi ari me këngë duke përfshirë Be Me Me Një, Fault, Të qetni m'afiseis duan, Artificiale, Çfarë kap. Më 24 prill 2013, ajo lëshoi albumin "After the Midnight", i cili shkoi platin brenda tri ditëve. Në dhjetor 2013, ajo lëshoi albumin The Truth Alone që përmban këngët e suksesshme: Hold On, Përfundimet Zero. Hold On ishte radioja më e madhe e vitit të 10-të të vitit 2013. Më 17 nëntor 2014, ajo lëshoi këngën e re "IA Life", duke parashikuar diskun tjetër që unë fsheh vagulltinë, të lëshuar në fillim të vitit 2015. Këngët që dalloheshin nga ky disk ishin: , Këto i thashë Perëndisë, Sa Times, Ftohtë përqafojnë. Ka bashkpunuar me kengetare si Pantelidis, Vasili Karras....

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë KomentKomente mbi këtë artist