Më mbaj mend (për 1 muaj)

Parashqevi Simaku

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  630
 • Vendlindja:
 • Kavajë 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Sh.B.A. 
 • Mosha:
 • 54 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Parashqevi Simaku është një këngëtare shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop, e lehtë dhe popullore e Shqipërisë së mesme. Parashqevi Simaku është një këngëtare shqiptare nga Shqipëria. Ajo lindi në Kavaje dhe më pas u shpërngul në Durrës. Ajo që e vogël filloi të këndojë, duke bashkëpunuar me kompozitor të talentuar. Këndoi shumë në festivale edhe koncerte e pranverës. Në 1988 fiton çmimin e parë të Festivali i 27-të i Këngës në RTSH me këngën e duam lumturinë, kompozuar nga Pirro Çako. Pas vitit 1991 ajo largohet edhe jeton në SHBA, duke u marr edhe atje me muzikën...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

3 🔥Koleksion Kengesh Popullore (1990)

Jehone Nga Iliria


  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Kartolina (6)

2
10
9
10
13
11

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY


Artistë Të Ngjashëm:

Merita Halili

Anita Bitri

Eranda Libohova

Inva Mula

Eli Fara

Elsa Lila

Anxhela Peristeri

Alberie Hadergjonaj

Ava Max

Mariza Ikonomi

Tags: Parashqevi Simaku


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet